SABERTOOTH 990FX + FX X8 8150 Hakkındaki Fikirleriniz

İyiymiş. Peki yeni kasa, RAM, ve ekran kartı hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca 6 çekirdek ve 8 çekirdek arasında çok fark olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi topladığın sistem çok güzel. Ancak işlemci sana fazla gelir 8 çekirdeği kullanamazsın zaten. Eğer sen 8 tane programı aynı anda çalıştıracaksan tamam o zaman. Ancak 6 çekirdek bile fazla sana. En fazla 3-4 tane programı ayna anda çalıştırırsın.

Sen istersen dediğim gibi bilgisayar almak için kaç paran var onu bize söyle, biz de sana sistem önerelim.

Vallahi hocam babama ne kadar bütçe diye sorma fırsatım olmadı ama ben 1500 TL gibi bir rakama topladım. Sen de toplayabilirsen iyi olur 1500 TL civarı.

O sistemi 1500 TL'ye mi topladın? Eğer öyle ise sistemi al gitsin ne işlemciye bak ne de ekran kartına. :D Çünkü o sistem 2400 TL'ye falan toplanır.

FX 6100 ve HD 7870 güzel bir tercih.

Tamamdır o zaman.

İŞLEMCİ - FX 6100

RAM - G.skill 8 GB 1866 MHz

EKRAN KARTI - HD 7870 DirectCU II, veya Twin Frozr 3.

ANAKART - ASUS P8Z77-V LE

KASA & GÜÇ KAYNAĞI - Cooler Master HAF 912 & 750 Watt. (aynısını kendim kullanıyorum ;))

Alabilirsen Corsair Force 3 120 GB SSD.

Bu sistemi al.

Dostum senin söylediğin ekran kartı 700 TL yahu ne yaptın sen ? Hem benim kasada 700 Watt güç kaynağı da var seninkinde 750 Watt. Arada 100 TL fark var onun da soğutması iyi yanlış mı ?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı