Sabit disk bölümleri nasıl birleştirilir?

RSTUDIOS

Kilopat
Daha fazla  
Yeni SSD aldım ve Windows'u SSD'ye kurdum. Ondan önceki HDD'imi de sıfırlayıp kullanmak istedim fakat tam olarak kullanamıyorum. Eski HDD'imi bölmüştüm 2'ye sonra bu birimleri silip birleştirmek istedim fakat birleştiremiyorum. Açıkçası Flash ile format atarken silip birleştirmeyi de denedim fakat olmuyor.
Bunu nasıl düzeltebilirim?

1710455298324.png

1710455311818.png

Cmd'yi yönetici olarak çalıştırın
-diskpart
-list disk
-select disk yazıp numarasını girin örn: select disk 1
-clean yazıp enter'a basın.

Düzenleme: Windows'un kurtarma bölümü HDD'de kalmış yani HDD'yi sökün ve yeniden format atın attıktan sonra HDD'yi takın ve sıfırlayın. Windows boot manager orada olduğundan işlem yapamazsınız. HDD'yi söktüğünüzde Windows'un boot olmayacağını göreceksiniz zaten.

Son düzenleme:
Bölünmüş disklerden birisine sürücü harfi atayın. Daha sonra onun üzerine sağ tıklayıp Sürücüyü genişlet yapıp boştaki ayrılmamış alanı üzerine ekleyin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın
-Diskpart
-List disk
-Select disk yazıp numarasını girin örneğin: Select disk 1
-Clean yazıp Enter'a basın.

Düzenleme: Windows'un kurtarma bölümü HDD'de kalmış yani HDD'yi sökün ve yeniden format atın attıktan sonra HDD'yi takın ve sıfırlayın. Windows Boot Manager orada olduğundan işlem yapamazsınız.

Windows'u öyle kurdum zaten. HDD'de o bölümleri gözükme sebebi eskiden Windows'u ona kurmuş olmamdı.

Minitool kurun, kolaylıkla yaparsınız ve her zaman işiniza yarar.
Diski veya diskteki tüm bölümleri silin/biçimlendirin.

Tarif @RSTUDIOS : diske sağ klik. ==> delete all partitipns ===> sol altta apply ile onaylamayı unutmayın.
Hepsi bu kadar.
Sonrasında disk üzerinde dilediğiniz her işlemi yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı