Çözüldü Sabit görsellerde bozulma oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CLeo8

Attopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX4080
İşlemci
i7-13700HX
Merhaba,

Cihazım MSI Vector 16 HX A13VHG-495TR i7-13700HX işlemci ve RTX4080 ekran kartına sahip.
Sabit görseller bozulma ve Opera tarayıcısını açtığımda M harfi şeklinde izler gözükmektedir. Ayrıca Tarayıcı üzerinde Netflix platformundan fragman açtığım zaman bir sorun olmamasına karşın tam bölüm açtığım her video için en alttaki fotoğraftaki gibi yeşil çubuklar oluşmaktadır. Bu durum platformun uygulamasında veya Edge tarayıcısı üzerinde yaşanmamaktadır, sadece Opera ve Chrome tarayıcılarında ana videolarında oluşmaktadır. Aşağıya görselleri bıraktım.
Ek bilgi: İlk 2 görseldeki bozulmalar Operadaki görselde düzelmektedir, ilk görseldeki bozulmaların ise yarısı düzelmektedir

Oyun oynarken vs. hiçbir şekilde görüntü bozulması gibi bir problemle karşılaşmıyorum sadece sabit görsellerde böyle bir durumla karşı karşıyayım.
Benzer bir sorunla karşılaşan dostlar yardımcı olursa teşekkür ederim şimdiden.
Not: Tüm driverlarım ve Windowsum günceldir

Görsel bozulması:
1712253701411.png

M harfi:
1712253670437.png

Netflix:
1712253957354.png

Onceden yasıyor muydunuz bu sorunu? Yani bilgisayar ilk alındıgından beri var mı bu sorun?
Evet ilk günden beri vardı 2.5 hafta önce almıştım fakat şöyle bir durum var
1. görseldeki gibi yükleniyor görüntüler fakat üstteki ok işaretleriyle listeyi değiştiğimde 2. fotoğraftaki gibi düzelenler oluyor
1
1712255904246.png

2
1712255967371.png

Tarayıcı kaynaklı duruyor, baska bir tarayıcıyla denediniz mi?

Attığım görsel EA Games clientına ait, konuyu açtığımda en alttaki görsel tarayıcıda ve evet denedim Opera ve Chrome'da sadece ana video açıldığında yeşil çizgiler geliyor ama fragman izlediğimde hiçbir problem yok Netflix için geçerli

Oyunlarda hiçbir problem yaşamıyorum fakat Client içerisindeki görsellerde gönderdiğim fotoğraflardaki gibi bozulmalar oluyor ve görüntü değişince düzeliyorlar

Mevcut sürücü sürümü kutusundaki gibi çizgiler çıkıyo fakat sonra düzeliyolar

1712256432590.png

Attığım görsel EA Games clientına ait, konuyu açtığımda en alttaki görsel tarayıcıda ve evet denedim Opera ve Chrome'da sadece ana video açıldığında yeşil çizgiler geliyor ama fragman izlediğimde hiçbir problem yok Netflix için geçerli

Oyunlarda hiçbir problem yaşamıyorum fakat Client içerisindeki görsellerde gönderdiğim fotoğraflardaki gibi bozulmalar oluyor ve görüntü değişince düzeliyorlar

Mevcut sürücü sürümü kutusundaki gibi çizgiler çıkıyor fakat sonra düzeliyorlar

Eki Görüntüle 2159162

MUX Switch var mı cihazda? Varsa NVIDIA GPU only secenegini isaretleyip dener misin?

Geri
Yukarı