Sabit kalmayan ping

Emirhan Demirel

Hectopat
Yer
Türkiye / Ankara
Daha fazla  
Merhaba, hayırlı geceler.
Çok uzun zamandır TTNET kullanıyorum ve 1 yıldır pingim sabit kalmıyor. Herhangi bir video izlediğimde veya instagrama girdiğimde ping artıyor. Bunu kendi imkanlarımla çözmenin yolu var mıdır?
Bir de 4 tane sorum var.
1- Modem değiştirsem ping sorunum çözülür mü?
2- Türk Telekom tarifemi değiştirsem (internetim taahhütlü) taahhüt öder miyim ve tarife değiştirince yeni modem verirler mi?
3- TurkNet'e geçsem daha mı iyi olur?
4- Türk Telekom servisini aramam işe yarar mı?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Not: İnternete kablo ile bağlıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1– Modeminde sorun varsa olabilir.
2– Üst tarifelere rahatça geçebilirsiniz(Alt tarifeleri bilmiyorum), taahhüt yenileme isteyebilirler belki. Modem istemeniz durumunda faturaya ek yeni modem verebilirler.
3– Yerine göre değişir, ping konusunda ahım şahım bir fark olur mu sanmıyorum.(Bizde olmamıştı)
4– Arayıp durumu bildirin.

Not: Download, Upload, Ping ve Jitter değerleriniz nedir? Hız testi yapıp sonuçları paylaşır mısınız? Yeterli indirme hızınız varsa(yüksek hızda bir şey indirmiyorsanız) sosyal medyada gezinirken pinginizin artması çok olası değil. Upload yapıyorsanız ping artışı normal denebilir.

Ayrıca "anlıyorsanız eğer" modem yazılımını güncelleyin, ardından modemi resetleyerek değerleri tekrar kontrol edin.

Çok uzun zamandır TTNET kullanıyorum ve 1 yıldır pingim sabit kalmıyor. Herhangi bir video izlediğimde veya instagrama girdiğimde ping artıyor. Bunu kendi imkanlarımla çözmenin yolu var mıdır?
Bir de 4 tane sorum var.
2- Türk Telekom tarifemi değiştirsem (internetim taahhütlü) taahhüt öder miyim ve tarife değiştirince yeni modem verirler mi?

2 yıldır Türk Telekom kullanıyordum ve internette İnstagrama girdiklerinde pingim fırlıyordu. Evde tekken de bazen anlık yükselmeler oluyordu. Millenicom'a geçtim artık video izleseler de stabil. Ama bu sende de aynı şekilde olacak diye bir şey yok. Konumdan konuma değişiyor internet hizmeti. Bu yüzden yakınlarında Türknet kullanan varsa onlara sorman en mantıklısı. Taahhüt konusunda ise Millenicom da Türknet'te 120 liraya kadar karşılıyor sanırım.

Bir de 4 tane sorum var.

1- Modem bu konuda çözüm olmaz.
2- Türk telekom içerisinde paket değişimlerinde taahhüt ücreti ödemezsiniz. Modem vermiyorlar çünkü bu paket değişimi fiyatı içinde modem bulunmuyor. Modem değişimi istiyorsanız twitter üzerinden @ttdestek etiketi ile modemin WiFi performansının kötü olduğunu ve sürekli koptuğunu belirtin, cihaz değişimi isteyin. Ancak sorun modemlik değil.
3- ADSL altyapıda bulunup Turknet geçişi yaparsanız aynı sorunlar devam eder üstüne Turknet tarafında pingler daha yüksektir.
4- Twitter üzerinden iletişime geçmek daha etkili.
Eğer ki kablo ile bağlı olmanıza rağmen ping konusunda sorunlar varsa sunucu yada bant genişliği kaynaklı sorunlardır. Eğer ki ADSL altyapı kullanıyorsanız. 0,xx değerlerinde upload dosya gönderme işlemi için yetersizdir. Siz kullanım yaptığınız zaman bu hızın belirli kısmını instagram vb. uygulama kullanıyor ve bant genişliğini kısıtlıyor. Hız düştüğü için paketler gecikmeli gitmeye başlıyor. Attığım linklerden sorgulama yapıp konuya ekleyin.

1- modem bu konuda çözüm olmaz.
2- Türk Telekom içerisinde paket değişimlerinde taahhüt ücreti ödemezsiniz. Modem vermiyorlar çünkü bu paket değişimi fiyatı içinde modem bulunmuyor. Modem değişimi istiyorsanız Twitter üzerinden @ttdestek etiketi ile modemin Wi-Fi performansının kötü olduğunu ve sürekli koptuğunu belirtin, cihaz değişimi isteyin. Ancak sorun modemlik değil.
3- ADSL altyapıda bulunup TurkNet geçişi yaparsanız aynı sorunlar devam eder üstüne TurkNet tarafında pingler daha yüksektir.
4- Twitter üzerinden iletişime geçmek daha etkili.
Eğer ki kablo ile bağlı olmanıza rağmen ping konusunda sorunlar varsa sunucu ya da bant genişliği kaynaklı sorunlardır. Eğer ki ADSL altyapı kullanıyorsanız. 0, XX değerlerinde upload dosya gönderme işlemi için yetersizdir. Siz kullanım yaptığınız zaman bu hızın belirli kısmını Instagram vb. uygulama kullanıyor ve bant genişliğini kısıtlıyor. Hız düştüğü için paketler gecikmeli gitmeye başlıyor. Attığım linklerden sorgulama yapıp konuya ekleyin.

Sorgulama yaptığımda altyapı bilgisi bulunmamaktadır diyor. Anladığım kadarıyla altyapı yok ama bundan 1 ay önce yaptığımda altyapı vardı tam hatırlamıyorum ama TurkNet'ten 12 Mbps civarında bir hız alıyordum fakat şu an altyapı yok diyor.
Ping değerimin düzelmesi için yapılabilecek en mantıklı şey nedir şu anda?

Bu arada internet testim:
Sizce bu durumda ne yapmam gerekiyor ? Bu konularda bilgim yok 28.08.2021 de taahüt bitiyor.
Taahütün bitmesini mi beklesem yoksa başka tarifeye mi geçeyim ?
Sorgulama yaptığımda altyapı bilgisi bulunmamaktadır diyor. Anladığım kadarıyla altyapı yok ama bundan 1 ay önce yaptığımda altyapı vardı tam hatırlamıyorum ama TurkNet'ten 12 Mbps civarında bir hız alıyordum fakat şu an altyapı yok diyor.
Ping değerimin düzelmesi için yapılabilecek en mantıklı şey nedir şu anda?

Ping değerimin düzelmesi için yapılabilecek en mantıklı şey nedir şu anda
Sizce bu durumda yapmam gereken en mantıklı şey nedir ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı