TürkNet yüksek ping

Türkiye'nin rezalet altyapısından kaçarak düşük ping sağlayabilirsiniz. Kaçamıyorsanız TürkNet'i arayabilirsiniz sizinle ilgilenmemeleri sorunlunuzu çözmemeleri muhtemel o zaman ise internet değiştirebilirsiniz. Elbet iyi internet bulursunuz he maalesef işkence biraz bu işler.

Öyleyse altyapınız TürkNet mi Türk Telekom'a mı ait?

Şehrimde TürkNet altyapısı yok direk TT'den veriyor interneti.
Direkt olarak peering yapmalarına rağmen yüksek başka bir yerde problem var. Başka modemde deneme şansın var mı? Ve aile de kimse kullanmasın interneti.

Başka modemde deneme imkanım yok ama herkesin Wi-Fi bağlantısını kesebilirim.

Şehrimde TürkNet altyapısı yok direk TT'den veriyor interneti.
Hmm o zaman biraz sıkıntı. Eğer kendi altyapıları olsalardı problemlerle daha rahat ilgileniyorlardı ama TT altyapısı olunca TT elemanlarının düşük öncelikli sırasına ekleniyorsunuz artık şansınıza göre 2 hafta içinde ilgilenirler. TürkNet ile iletişime geçin.

Direkt olarak peering yapmalarına rağmen yüksek başka bir yerde problem var. Başka modemde deneme şansın var mı? Ve aile de kimse kullanmasın interneti.

Sizce modemden mi kaynaklı biraz eski.

@TatarBekir başlangıç ping direkt olarak yüksek zaten. Türkiye içi 50 ping aşarı fazla. Her şeyden olabilir. Altyapıdan aşarı yoğunluktan tut her şeyden olabilir. Komşundan veya arkadaşından rica edip test yapabilir miyim diye sorabilirsin. Boşu boşuna modem masrafına girmezsin modemde sıkıntı yok ise.

Doğrudan peering yapmıyorlar. Tünnelleme yaptıkları için öyle görünüyor.
Başka forumlarda yazdıklarına göre; tracert sorgusunda çıkan ilk hopta veri miktarını azaltmak için sıkıştırma yapıyorlar(mış).
Destek kaydında bayağı ağır konuşup BTK tarafına şikayet oluşturulmasını sağladım.
Gelen yanıt bu:
Bağlantıyı sistemden güncellediler ve pingin Maşallah'ı var.

Dosya Ekleri

• Opera Anlık Görüntü_2020-10-28_235924_turk.net.png
    Opera Anlık Görüntü_2020-10-28_235924_turk.net.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 90
  • vie.valve.net.png
    vie.valve.net.png
    163,4 KB · Görüntüleme: 48
@TatarBekir başlangıç ping direkt olarak yüksek zaten. Türkiye içi 50 ping aşarı fazla. Her şeyden olabilir. Altyapıdan aşarı yoğunluktan tut her şeyden olabilir. Komşundan veya arkadaşından rica edip test yapabilir miyim diye sorabilirsin. Boşu boşuna modem masrafına girmezsin modemde sıkıntı yok ise.

Modeme reset attım yarım saat kapalı tuttum şu an yeni açtım test ettim 20'lere kadar düşdü herhalde modem eski olduğundan uzun süre çalışınca performans düşüşü oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı