Sabrent 512 GB rocket vs SK Hynix 512 GB BC711

Bütçe
900-1800

Sparklezz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba ben bundan 1 ay önce Lenovo IdeaPad Gaming 3 serisi bir laptop aldım, bu laptopun içinde 512 GB Intel SSD(ssdpekNU512GZX1) halihazırda geldi, bende büyük bir hevesle önceki bozulan laptopumdan çıkardığım bütün videolarımı belgelerimi sakladığım 1TB'lık HDD mi bilgisayarıma yerleştirmek için açtığımda sadece bu laptopun bu modelinde olan bir donanım hatasıyla şok geçirdim. Olan olay şuydu: HDD slotunun üstünde yan bir şekilde ve ortasında takılı SSD vardı, HDD ile SSD'yi aynı anda kullanmak imkansızdı ve birkaç araştırmayla gördümki bu sorun bayağı bir soru işareti yaratmış insanlarda. Buna karşın sevinerek diğer SSD slotuna baktığımda ise o slotta 2242'lik küçük SSD'leri kabul ediyor.

Sonuç olarak benim o 1TB'lık HDD alanına ihtiyacım olduğu için internette 2242'lik 512 GB SSD'leri aratşrımaya konuldum, aklımdaki fikir ise oraya bir SSD alıp bendeki Intel'i satmak ve hemen hemen durumu eşitlemekti. Araştırmada gördümki bu 2242'lik SSD'ler genellikle endüstriyel tasarladnığı için çok çeşit ve performansa sahip değiller, araya araya en sonunda 2 adet 2242'lik SSD de karar kıldım, IOPS değerlerini okuma yazma değerlerini vs karşılaştırdım ama bir türlü işin içinden çıkamadım çünkü karşılaştırmalarda site ve alıcı verileri ve bana pek doğru gelmedi.
Buraya bulduğum 2 SSD'yi ve verileri bırakıyorum, aralarında fiyat farkı var ama o kadarlık bir farka okeyim şu sorunu halletmek için 1800'e kadar gözden çıkarırım.

1.
SKHYNİX Sk Hynix 512gb Bc711 M.2 2242 Pcıe 3.0 Nvme Ssd Hfm512gd3hx015n Fiyatı, Yorumları - Trendyol

sky hynix site .png

2.

sabrent alıcı yorumu.png

SK Hynix bana değerlerini abartmış gibi geldi ondan karasız kaldım yoksa çoktan almıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı