"Sabsik.fl.a!ml" nedir?

Format bios virüsleri ve onun gibi anakarta bulaşabilecek virüsler dışında tüm virüsler için kesin çözümdür. O yüzden kafası rahat etsin arkasında düşünce kalmasın istiyorsa format atmasını önerdim. Ayrıca Norton ve eset aklıma gelmedi şimdi ekleyeyim onları da hatırlattığınız için teşekkürler.

Hocam şu anlık sıkıntı yok ne bir hata aldım ne de bir şey Malwarebytes ile taradım 19 tane hata bulmuş karantinaya alıp sildim. Sanırım çözüldü teşekkürler

Umarım sorununuz çözülür. Olmazsa format atmak zorunda kalacaksınız maalesef.
Format BIOS virüsleri ve onun gibi anakarta bulaşabilecek virüsler dışında tüm virüsler için kesin çözümdür. O yüzden kafası rahat etsin arkasında düşünce kalmasın istiyorsa format atmasını önerdim. Ayrıca Norton ve ESET aklıma gelmedi şimdi ekleyeyim onları da hatırlattığınız için teşekkürler.

Bir de hocam, sistem dosyalarını bozuyor demiştiniz virüs, ya da başkası. Donanımsal hasar veriyor mu?

Virüslerin donanımsal hasar verdiği nadir görünür. Bir USB bellek vardı elimde. Virüsten kurtardık ancak badsector gibi bir olay olmuş gibi duruyordu. Biçimlendiremiyorduk. %71'de takılıyordu. Aynı şekilde o USB'yi format USB'si de yapamıyorduk. Onunla Windows kurarken %82'de hata veriyordu. Bir de duyduğum bazı virüsler vardı. Ekran kartına overclock yapıp yakan virüsler duyduydum. Ne kadar gerçek bilmiyorum ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı