Saç dökülmelerine karşı şampuan

Elseve - Arginine Direnç X3 Yoğun Besleyici - Dökülme Karşıtı Şampuan | L'Oréal Paris Bunu kullanmaya başladıktan sonra saçlarım hem daha az dökülmeye hem de daha sağlıklı olmaya başladı. Eğer bir şampuan denemek istersen tavsiye ederim kesinlikle. Kadın şampuanları kesinlikle daha iyi.

Hocam saç olayını öyle yorumlamayın bence. Kellik saçlılık olayı olmuyor bazen. Şöyle örnek vereyim yaşım 24,baba tarafının saç tipi bildiğimiz fırça gibi sımsıkı, anne tarafının saç tipi ise ince telli-seyrek. Baba tarafımın alnı açık yanlardan, anne tarafımın ise dümdüz, saçlı. Garip olan kısım ise benim saç tipim hem ince telli seyrek, hem alnım açık 😂

Zeytinyağlı sabunu önermem. Bi süre iyi geliyor yalan yok fakat sonradan saç çok garip bi hal alıyor, deyim yerindeyse kazık gibi oluyor kısa sürede. En azından ben böyle tecrübe ettim.

Yves rocher ısırganlı şampuan deneyebilirsiniz, bi arkadaşım uzun süre kullandı faydasını görmüştü. Ben kullanmadım kişisel tecrübem yok. Sarımsağı ezip saç diplerinize güzelce akşam yatmadan önce yedirebilirsiniz, böyle geleneksel çözümlerin sonuç gösterdiği durumlar söz konusu. Eğer bunu düşünürseniz size yardımcı olmaya çalışırım bir ara ben de aynı durumdan şikayetçiydim.
Kendi kullandığım tarife gelirsek, kendi saç tipinize uygun kaliteli bir şampuan edinerek (bu noktada marka farketmez fakat siz yine de marka hakkında bilgi sahibi olarak edinin, ben bioblas kullanıyorum) içerisine 10 tane bebek asprini veya normal aspirini güzelce ezip toz haline getirip katın. 1-2 dakika çalkalayıp bir kenara bırakın. Aspirin içine tamamen karışana kadar bekleyin. Bu kısım geceden sabaha halloluyor.

Şayet bu sizin için bir seçenek değilse saçı besleyen bir çok yağ çeşidi mevcut. İnternetten hepsi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, bu seçeneğe de yönlenebilirsiniz. Konu hakkında bildiğim bi kaynak yok fakat dilerseniz bulup buraya eklerim sizin için. Uzun vadede sonuç verebilir.

Ama doktora muhakkak gidin,iyi bir doktor tavsiyesi işinize yarayabilir. Ben daha önce bunu denedim, kendisi bana çinko ve b12 yi bildiğiniz dayadı bir işime de yaramadı. O yüzden bildiğim tüm yöntemleri böyle uzun uzun yazdım, belki birimizin işine yarar diye.

Hocam Yves Rocher'a baktım hep kötü yorumlar vardı biraz çekindim ondan açıkçası ama doktora gitmeden birşey yapmak istemiyorum ama tavsiyelerinizi almak isterim. Elbette doktora göründükten sonra oda tavsiye verecektir önerecektir.

Saçlarınızda kabuklanma oluyor mu?

Kabuklanmadan kastın kepek gibi bir şey ise evet oluyor hocam. Kepeğe benziyor ince bir tabaka ama ufak ve 2 3 yerde tek bide büyük değil 2 3 kepek yan yana gelmiş birleşmiş gibi kabuk tarzında.

Elseve - Arginine Direnç X3 Yoğun Besleyici - Dökülme Karşıtı Şampuan | L'Oréal Paris Bunu kullanmaya başladıktan sonra saçlarım hem daha az dökülmeye hem de daha sağlıklı olmaya başladı. Eğer bir şampuan denemek istersen tavsiye ederim kesinlikle. Kadın şampuanları kesinlikle daha iyi.

Bunuda kaydettim hocam. Doktordan sonra tek tek hepsini not edip eleyip en sonunda 1 tanesini bırakıp onu kullanacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı