Saç dökülmesi için çözüm

Şöyle bir haber okumuştum. Ne kadar doğru veya ilacı ne zaman çıkar bilemiyorum.

Japonya'da yer alan Yokohama Ulusal Üniversitesi'nde yapılan araştırmalara göre kızartma yağı içinde yer alan 'dimetilpolisiloksan' isimli madde kelliği önlüyor.

Dermatolojiye gitmeden oradan buradan bulduğun ürünleri saçına sürme. İş şampuanla çözülecek bir şey değil. Şayet genetikse. Kaldı ki dökülmenin sebebi tam olarak genetik mi onu da bilmiyoruz. Doktorun sana yapacağı tetkiklerle sebebin genetik, hormonal, beslenme, vitamin/mineral eksiklikleri veya stres olduğu ortaya çıkacaktır. Ve bu sebepler ışığında tedaviye başlanacaktır. Her sebebe ayrı çözüm uygulanır. Vitamin eksiklikleriniz varsa bunu giderici takviye edici gıdalar önerecektir size. Hormonal, genetik gibi problemlerden kaynaklıysa, atıyorum erkek tipi saç dökülmesi olsun. Bunu önlemek için biotin, dht baskılayıcı gıdalar önerecektir. Gibi gibi. Aynı zamanda saçınız için uygun bir şampuan istemeyi de unutmayın. Saç diplerinize iyi gelebilecek bir şampuan.

Yeni konular

Geri
Yukarı