Saç dökülmesi ve öz güven kaybı

Mavi serum diye bir şey vardı sanırım kendi berberim kullanıp fayda gördüğünü söylüyordu. 3 yaş küçüğüm senden ama bence bu kadar da önemli değil. Evet saç dökülmesi sinir bozucu ama depresyona girip kilo alacak, kendini yıpratacak kadar önemli değil bence. Spor yaptığında, güzel bir vücuda sahip olduğunda saçlarını kısacık bile yapsan kızların ilgisini çekersin. Canını sıkmaya değmez. Seni saçın için seven kız hiç sevmesin. Benzer bir sorunu ben de boyumla yaşıyorum. Beğenmeyen beğenmesin diyip geçmek lazım. Ama sen istersen mavi serum olayını bir dene
Palavra onlar dostum ya bunun tek çaresi ekim, bana kısa kestirdiğim de etrafımdan olumlu tepkiler alsam kısa yaptırrım benim için çok büyük rahatlık olur zaten. Çok terleyen bi insanım, kısa saç benim için çok iyi olur ama işte saç seyrek olunca buyuk ihtimal şuan 3 numara yapsam önlerin bazı yerlerinde saçlar görünmiycek bile o korkutuyor :))
17 yaşındayım, bende kel kaldım sayılır bu yaşta. Dert emiyorum. Önceden saçım vardı kiloluydum şimdi kilo verdim saç kalmadı :D. Benim etrafımda kız yok. Şahsen şikayetçi miyim hayır. Benim yanımda olan biri tipim için olmamalı, ben olduğum için yanımda olmalı. Kilo ver o cesaretle de saçları ilk önce sıfıra vur bir iki defa, belki bir sıklaşma olur 1-2 sene daha götürür.
0'a asla vuramam dostum 3 numara yaparım anca, şu saaten sonra kazıtayım gür çıksın gibi beklentim yok malesef. Kız konusuna gelince, evleneceğim insan için dediğin şey doğrudur ama gençiz be kardeşim hayatı yaşıycaz vurcaz vurulcaz bunun için diyorum güzel bi kız gördüğün de o kızın güzelliği için vakit geçirmek ister çoğu erkek bu da normal bişey bence

Hayır bu minoxil falan değildir. Bu ürünler ispanyadan geliyor her biri denenmiş ve test edilmiştir. Bizzat genc insanlarda hormon faktörü yüksektir. Bu da akşam yatmadan önce kullanman gerektiğini gösterir. Gece 1 ila 4 arası hormonlar yüksek derecede çalışır.internete dediğim gibi yaz ve incele.. LOREAL SERİOXİL ŞAMPUAN VE SERUM
Ürünleri bayanlardan çok erkekler almaya geliyor. Bayanların saç kökleri 2 köklüdür erkeklerin ise 1 köklüdür. Erkekler dökülme yaşadıgında geri gelmesi zordur cünkü yenisi gelene kadar gözenekler kapanır. Bayanlarda tam dersine alttan gelen sağlıklı kök diyer sacı iter ve dökülür yenisi cıkar.

Palavra onlar dostum ya bunun tek çaresi ekim, bana kısa kestirdiğim de etrafımdan olumlu tepkiler alsam kısa yaptırrım benim için çok büyük rahatlık olur zaten. Çok terleyen bi insanım, kısa saç benim için çok iyi olur ama işte saç seyrek olunca buyuk ihtimal şuan 3 numara yapsam önlerin bazı yerlerinde saçlar görünmiycek bile o korkutuyor :))

0'a asla vuramam dostum 3 numara yaparım anca, şu saaten sonra kazıtayım gür çıksın gibi beklentim yok malesef. Kız konusuna gelince, evleneceğim insan için dediğin şey doğrudur ama gençiz be kardeşim hayatı yaşıycaz vurcaz vurulcaz bunun için diyorum güzel bi kız gördüğün de o kızın güzelliği için vakit geçirmek ister çoğu erkek bu da normal bişey bence
Sende haklısın. Benim öyle düşüncem olmadığından sanırım senin tarafından bakamıyorum. Ama diğer arkadaşların dediği gibi saçı olmayan ama gayet yakışıklı, hatta saçı olanlardan daha yakışıklı insanlar var.

Saç ektirmek kolay geliyor fakat sonrasında bir bebekten bile daha iyi bakmalısın cünkü okadar hassas yapıya sahiptir. Kafadaki saçlar 0 numara kazınır. Ensedeki sağlıklı kökler alınır ve analiz edildikten sonra saçın eksik olan yerlere ekilir. Gece uyurken sırt üstü yatılmaz. Dik oturur şekilde ensende yuvarlak destek kullanılarak uyursun 4 gün boyunca 1 hafta sonrasında ezcaneden özel şampuanını alırsın ve çok ama çok yumşak şekilde yıkarsın. Gün geçtikce uzar. Normal bir saç yapısına döner. İyi bir ektirme merkezi seçmezsen sonuçları agır olabilir. Bunda önceliğin sağlıgın ve kendindir. Para 2 ci planda kalmalıdır.

Dış görünüş kişiden kişiye göre değişir bir sen aynaya baktığında nasıl görünmek istiyorsun bunu sor kendine ikincisi saç dökülmeleri stres genetik kaynaklı olabiliyor saç ekiminin de bir çözümü var yani kendini üzmene strese girmene gerek yok etrafımda kız yok düşünceleriyle de doldurmayın zihninizi kız demek her şey demek değildir sadece kendinizi nasıl görmek istiyosanız bunun için hareket edin emin olun daha mutlu olacaksınız.

Tipin için yanında olacak kızları/erkekleri boşver öncelikle. Genetik faktörlerin yanında stres çok önemli etken. Önce stresini yenmeye çalış, sonra eğer gerçekten kendini şimdiki gibi görmek istemiyorsan kilo vermeye çalış, çeşitli yöntemlerle özgüvenini artır.
Mesela bende de aşırı derecede B12, demir ve vitamin eksikliği var bu yüzden saçlarım dökülüyor ilaç kullanıyorum ama saç dökülmesini engelleyemiyorum. Stres yaptığımda artış daha da hızlanıyor. O yüzden dert edip, kafana takıp, stres yapma.

Tipin için yanında olacak kızları/erkekleri boşver öncelikle. Genetik faktörlerin yanında stres çok önemli etken. Önce stresini yenmeye çalış, sonra eğer gerçekten kendini şimdiki gibi görmek istemiyorsan kilo vermeye çalış, çeşitli yöntemlerle özgüvenini artır.
Mesela bende de aşırı derecede B12, demir ve vitamin eksikliği var bu yüzden saçlarım dökülüyor ilaç kullanıyorum ama saç dökülmesini engelleyemiyorum. Stres yaptığımda artış daha da hızlanıyor. O yüzden dert edip, kafana takıp, stres yapma.

Saç dökülmesi genetik değilse eğer vitamin kaynaklı oluyor dediğiniz gibi ve B12 suda eriyen bir vitamin olduğu için B12'yi ilaçla alsanız bile hemen etkisini göstermez ve vücuttan bir kısmı atılır bu ilaçların yanında beslenmenize de dikkat etmelisiniz yumurta ve et vb bunlar B12 vitamini sağlıklı bir şekilde besinlerden alabilirsiniz ve doktor kontrolünde de ilaç kullanmayı unutmayınız.

Dostum bence o kadar dert etme yakışıklıymışsın oval yüz tipin var en iyisi 3 numara kes o zamanda belli oluyorsa dipler direkt hepsini kes. Ve evde zayıflıyacaksan hiit kardiyor yap onunla birlikte ağırlık antremanı yap şu an 1 2 ay tehlikeli dışarı çıkmak o 1 2 ayda iyi kilo verirsin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı