Saç Ektirdim! Peki Neden? Karar, Uygulama, İlk Sonuçlar ile Deneyimim - Vlog

Süper. Az önce videoyu izledim. Zaten geçen seneden beri böyle bir şey geleceğini hissediyorum.
Berker beyden de bekliyoruz :)

Abimin yaptırmaya pek niyeti yok valla, aerodinamik olmayı tercih ediyor.

Ben önce bir uzatayım da, bir yıl kadar uzattıktan sonra sıkılırsam yine kazıtırım belki, artık seçenek çoğaldı. Zaten önce bir iyice uzaması lazım ki, düzgün kesilsin, son halini göreyim :)

Bu arada kedi yalaması ilk ekimden sonra ciddi tehdit, 15 gün ayrı yattık kuzularla, şimdi kucaktan inmiyorlar.

2019 Eylül ayında saç uzatmayı düşündüm. 2019 Ekim ayında da kesin kararı verdim. 1 Aralık'ta işe koyuldum. Kafa derimden tahminimce 6 santim uzasa da kestirmedim. Korona da tuzu biberi oldu. Zaten eleştirebilen de olmadı şimdiye kadar. Pandemi olmasa belki eleştiren birkaç kişi çıkabilirdi. Ailem dışında bana bir şey diyen olmadı.
Onlara da pandemiyi falan bahane edip alıştırdım. Zaman zaman da yoğun istekte bulunursalar da hayata dair daha kritik ve ötelenen önemli şeylere yönlendirme yapıyorum.
Saçlarımı ben de ilk defa uzattım. 1 ayda berbere gidiyordum. Şimdi saçlarım ilk kez gözlerimin önüne falan geliyor, kulaklarımın bir kısmını kapatıyor.
Planlarımda daha fazla uzatıp, nihayetinde sinekkaydı olarak tabir edilen (sakal için söyleseler de) düzeye getirmek yer alıyor. Yıllar boyu yaptığım hep aynı döngüden ben sıkıldım çünkü :)

Butun işlem bir gün de bitiyor mu? Yoksa birkaç defa gitmek gerekiyor mu? Sehir dısından gelenler için zaman konusu önemli.
İşlem kaç kök ekileceğine göre süre olarak değişir. Benim 5521 kök aktarıldı, bütün bir günü aldı bu.

Bundan fazlası da pek mümkün değil anladığım kadarıyla, yani bir günde bitiyor. 3 Gün sonraki yıkama işlemini ve bandaj çıkartmayı bir sorun şehir dışından gelecekseniz.

Birlikte çizdiğimiz alanı maksimum yoğunlukta doldurdular. 6000 çıkartabilirlerdi belki ama gerek kalmadı, kimi insanda bunun yarısı kadar kök, çok daha geniş bir alanı kapatabilir. Benim kafam da gövdem de genele göre büyük aslında, orantı normal olduğu için anlaşılmıyor. Ama askerde şapka bulamadım.
@Ali Güngör Ali Bey fiyat konusundan bahsetmemişsiniz, merak edenler için paylaşabilir misiniz?
Fiyat çok değişiyor, detaylı çalışan yerlerde 1000-2000 USD arası ve civarı fiyatlara hazır olun. Daha ucuz yerler de var, daha pahalı da.

Geri
Yukarı