Saçın yağlanmaması için neler yapılabilir?

maverick84898

Picopat
Merhaba arkadaşlar. Saçlarımla başım dertte. Neredeyse 1 güne yağlanıyor saç derim ve saçımı yağ kaplıyor. Bu durumdan mutlu değilim çünkü saç yağlıyken çok kötü duruyor. Saçlarımın dokusu yumuşak olduğu için daha kötü görünüyor. Bazıları ergenlikten sonra biter diyor. (Ergenliğe 14 yaşında girdim ve şu an 17 yaşındayım). Sanki her yıl yağlanma artıyor gibi geliyor. Geçen yıl 2 günde bir yağlanırken şimdi 1 gün geçmez yağlanıyor saçlarım. Saçlarımı ılık suyla ( yaklaşık 33-34 derecede) bile yıkadım ama fayda etmedi. Saça özel şampuanla da işe yaramadı. Sizce ne yapabilirim?

1)Fazla duş alma.
2)Saçına wax sürüyorsan köpük yada spreye geç.
3)İkisi bir arada şampuanlardan ve saç kremlerinden uzak dur.
4)Yağlı yemeklerden uzak dur.
5)Sürekli duş al gibisinden hiçbir şey bilmeyip biliyormuşcasına konuşan insanları dinleme...

Saçını yıkamamayı dene. Ben saçımı hergün mutlaka yıkıyordum çünkü yağlanıyordu.

Sen saçını yıkadıkça daha fazla yağlanıyor. Çok dışarıya çıkmadığın bir zaman en az 3-4 gün saçını yıkama. Ben 5 gün falan beklemiştim başımın belası olan bu sorundan kurtuldum.
Kardeşim sanırım bu sorun herkeste farklı oluyor çünkü 1 hafta saçımı yıkamamışlığım vardır ama dediğim gibi her yıl artıyor yağlanma. 20 yaşına geldiğimde saatbaşı yıkarım artık...
Bir de şöyle sorayım. Saçımı kel traşı yapıp ondan sonra 1 ay yıkamazsam ne olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı