Acıkmamak İçin Neler Yapılabilir?

@Ramelow91 aşırı karbonhidrat yersen sıkıntı olur. Karbonhidratı aldığında insülin yükselir yükseldiğinde kandan hücrelere şeker girer, insilün normal seviyeye geldiğinde gene acıkırsın.

Yumurtada ortalama 3 GR protein vardır tok tutar doğru bilgidir ve bunun yanında Tereyağı tok tutar tahin, tam yağlı beyaz peynir. Bu önerdiğim ürünler İle kilo almam mı ben derseniz Günlük ihtiyacın üstünü tüketir ve yakmaz iseniz kilo alırsınız ama normal tüketimde günlük yaşantınızda spor yapmadan kilo dahi almazsınız. Yanına takviye olarak salatalık haşlanmış patates kaynamış Mısır çay yerine süt tüketirseniz biraz daha sağlık yönünde iyiye gidersiniz.

Teşekkür ederim, o halde yumurtayı kesmeyeyim. Tereyağı zararlıdır diye hiç yemezdim ama o halde birazcık yiyeyim. Salatalığı sürekli yerim, haşlanmış patatesi uzun süredir yemiyorum, onu da deneyeceğim.

Ekmeği olabildiğince az yemeye çalışın. Spor yapın yediğiniz yemeğin düzeni olsun mesela sabah 8'de kahvaltı yapın. 12'de öğle yemeğinizi yiyin gibi. Boş durmamaya çalışın.

Teşekkür ederim. Şu anda da günde 1 dilim kepek ekmeği yiyorum kahvaltıda ve spor da yapıyorum.

Protein ağırlıklı beslen. Yemeğe oturduğun zaman tabiri caizse hayvan gibi ye. Bu şekilde öğün sayını düşürürsün. Çoğu kişi az yediği için sürekli acıkıyor.

Sabah 7'de yaptığım şu kahvaltı ile 2-3 saatlik spor sonrası bile saat 15.00'a kadar bir açlık hissetmiyorum. Bu saatte de zaten öğle yemeği vaktim geliyor.

Kahvaltım: 3 tane haşlanmış yumurta, yağsız lor peynir, zeytin, 1 kaşık bal, 1 dilim tam buğday ekmeği, 2 kaşık fındık ezmesi/pekmez, 1 büyük boy bardakta süt. İsteğe bağlı salatalık/domates. Bir de badem/fındık vb. atıyorum kahvaltıdan sonra.

Teşekkür ederim. Ben de kahvaltıda 3 haşlanmış yumurta, beyaz peynir, 1 zeytin, 1 çeri domatesi, 1 dilim kepek ekmeği ve salatalık yerim. Sizinkine yakınım yani. Bal, pekmez gibi şeyleri sevmediğim için yemiyordum fakat az miktarda da olsa yiyeceğim o halde.

Canan Karatay'a birçok konuda katılıyorum. Karalama çabaları da bazılarına ciddi anlamda dokunduğu için olabilir. Günümüzde üretilen ekmek ve şeker özellikle şeker zehirden farksız. Buna ek olarak sofra tuzları da içinde alüminyum barındırıyor. Onlar da son derece zararlı. Kaya tuzu, deniz tuzu gibi işlenmemiş tuzları tüketmemiz gerekiyor.

Konuya gelecek olursak da; haşlanmış yumurta uzun süre tok tutar. Ek olarak fazla abartmadan fıstık, fındık ve ceviz yemek de uzun süre sizi idare eder.

Vücudunuzu terbiye edeceksiniz başka çaresi yok eşit besleneceksin ve mideni ona göre küçülteceksin. Dün 5 porsiyon yeyip, yarın 2 porsiyon yersen sistemi bozarsın ve çok acıkırsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı