Saçlarım çok mu güçsüz?

Merhaba arkadaşlar banyoda saçlarımı yıkadıktan sonra elimde bir 5 - 10 tane tel kalır bugünde bir arkadaş şakasına 2 tel çekti ve anında olmasa da 2. çekişinde koptu. Arkadaş kızdı. Sizce saçlarım dökülür mü sağlıksız mı?
Benim ablamlar banyoyu kıllara bığuyor resmen. Ben banyo aldığımda pek saçım çıkmıyor ama zorlasam mesela saçımdan çekmeye çekilir yani.

Hayır. Gitmedim ailem diyor ki uzatma uzattıkça dökülür lan uzatınca saç mı dökülür ulan saç dökülüyor boy 163 kaldı delireceğim.
Fazla mastürbasyon,stres,anksiyete,yetersiz beslenme, saçlara zarar verecek spreyler sıkmak bunlar saç dökümünde fazla etkili sebepler. İlk önce tahlil yaptırın ardından cildiyeye gidin. Saçınızı ayda bir kez olacak şekilde soda ile yıkamanızı tavsiye ederim. 15 yaşında saç dökülmesi normal değil testosteron seviyesi sıkıntılı olabilir bir baktırın derim.

Benim saçım bayağı uzun topuzu her açtığımda çok rahat 25 30 tane tel gidiyor ama 3 yıldır böyle bir değişiklik var mı desen yok hala aynı.

Fazla mastürbasyon, stres, anksiyete, yetersiz beslenme, saçlara zarar verecek spreyler sıkmak bunlar saç dökümünde fazla etkili sebepler. İlk önce tahlil yaptırın ardından cildiyeye gidin. Saçınızı ayda bir kez olacak şekilde soda ile yıkamanızı tavsiye ederim. 15 yaşında saç dökülmesi normal değil testosteron seviyesi sıkıntılı olabilir bir baktırın derim.

Sizce seneye kadar sorun olur mu hocama sordum benim oğlumun dökülüyordu kısalttı ve vazelin sürüp 30 dk bekleyip saçını yıkıyor dedi haftada 3 gün. Vazelin işe yararsa keratin ve biotin içerikli şampuanlar falan da kullanırım yeter ki uzun ve gür saçlarım olsun istiyorum ama saçım hem ince hem aşırı zayıf.

Sizce seneye kadar sorun olur mu hocama sordum benim oğlumun dökülüyordu kısalttı ve vazelin sürüp 30 dk bekleyip saçını yıkıyor dedi haftada 3 gün. Vazelin işe yararsa keratin ve biotin içerikli şampuanlar falan da kullanırım yeter ki uzun ve gür saçlarım olsun istiyorum ama saçım hem ince hem aşırı zayıf.
Vazelinin içerisinde farklı mineraller mevcut saç uzamasına yardımcı olabilir kullanın. Seneye kadar ne sorun olacağını bilemem erkenden randevu alıp bir cildiye doktorunu görmekte fayda var.

uzun saçlıysan saç dökülmesi aslında sağlıklı çünkü dökülen saç saçın en hasas olduğu yani kafanın arkasında toplanıyor ense kısmında banyayo girdiği zaman veya taradığın zaman çok fazla saç görmenin sebebi o her gün saçını tararsan dökülme oranın azalır saçın kısaysa bilmiyorum benim saçım uzun ve banyado bir misket büyüklüğünde topak saç döküyorum ama halen saçım uzun kel değilim :D çok nedeni var dökülmenin o yüzden takmaman lazım ailende genetik kellik yoksa normaldir

Arkadaşlar 2 tür saç dökülmesi vardır kel kalmak için biri genetik alın bölgesinde başlar. Diğeri kafanın üstünde başlar bu testosteron kaynaklı. Sandığınız gibi testosteron az olunca dökülmez tam tersine fazla olduğunda dökülür. Bu saçların çekilmesiyle, elinize saç gelmesiyle, yatakta, yastıkta, duşta saçınızı görmenizle vb. şeylerle bunun bağlantısını kuramazsınız bu kel kalacağız anlamına gelmez. Dönem dönem stres, kötü çevresel faktörler vb. saç zayıflayabilir buradan çıkaracağınız tek şey biraz daha bakım ve bilinçli olmanızdır. Babanız kel olabilir akrabalarınız olabilir bunlar sizi birinci dereceden bağlamaz. Çevre geni baskılar. Yapmanız gereken bilgilenmek. Saçlarınıza nasıl daha iyi davranacağını bilerek başlamalısınız. Mesela sıcak su saça zararlıdır doğal yağını eritir. Vitaminler Çinko magnezyum oldukça önemli bunların tahliline baktırabilirsiniz. Düzenli saçınızı yıkayıp, derinize masaj yapabilirsiniz. Ada çayı maydanoz vb. gıdaları tüketebilirsiniz. Emin olun bu dediklerimi yaptığınızda saç ile ilgili birçok problemi azaltacaksınız. Bilmeden basit bağlantılarla kendinizi strese sokmamaya çalışın asıl problem bu çünkü sonunda hastalık hastası olabilirsiniz. Oldukça ciddi bir problemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı