Saçlarım ileride dökülür mü?

Wenox

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, buraya böyle bir konu açmak mantıksız farkındayım ama takıntılı bir insan olduğum için son 1 haftadır bunu düşünüyorum. Yakında hastaneyede gideceğim, kafamda şöyle saçsız bir alan var gibi bu dökülme mi sizce? Daha 16 yaşındayım ve dayılarım da, amcalarım da, babam da kel değil (sadece bir zamanlar babamın saçı stres yüzünden dökülmüştü.)

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230823_173736_Gallery.jpg
    Screenshot_20230823_173736_Gallery.jpg
    64,1 KB · Görüntüleme: 91
Hocam şöyle söyleyeyim ileride öyle bir probleminiz olursa çok kolay çözümleri var. Eskisi gibi değil artık kelleşme problem değil.

Fotoğrafta da bir problem göremedim gayet güzel.

Öncelikle babanızın, dayınızın veya amcanızın kel olmaması sizin de olmayacağınız anlamına gelmez. Daha yaşınız çok genç böyle bir sorununuzun önümüzdeki 5 sene içinde de olmayacağını tahmin ediyorum.

Dayılarında dökülen yoksa sorun olmaz. Sadece testoya abanma yeter

Öncelikle babanızın, dayınızın veya amcanızın kel olmaması sizin de olmayacağınız anlamına gelmez. Daha yaşınız çok genç böyle bir sorununuzun önümüzdeki 5 sene içinde de olmayacağını tahmin ediyorum.
Genetikler hormon sistemini bile etkiliyor nasıl etkilemez :)

Hangi geni, kimden aldığını nereden biliyorsunuz?

Girmeyecektim bu konuya polemik çıkmasın diye ama dediğin doğru. Saç dökülmesinden nasibimi almış artık orta yaşlı biri olarak konuştuğum bütün doktorlar bana bunu zaten söylemişti. Dayılarımın çogu keldi ve ben 22 yaşlarımda kelliği tatmış biriyim.

Sizin dediğinize göre kelliğin hiç çıkmamış olması lazım değil mi?

Kellik anne tarafından geçer çünkü :) (XY kromozonlu bir varlık olduğunu varsayarsak, poonerlar ayrı konu)

Bu sonucu nasıl çıkardın bilmiyorum.
Bu sonucu çıkarmadım, insanoğluna kelliğin nasıl geldiğini sormak istiyorum size?

''Kellik anne tarafından geçer'' cümlesine ithafen, kel olma yolunda ilerleyen biri olarak anne tarafımın hiç birinde böyle bir problem olmadığını iyi biliyorum.

Geri
Yukarı