Saçlarım dökülür mü?

Yine başlanmış ya kolun olmasaydı bacağın olmasaydı diye. Yahu o dert onların derdi, saç dökülmesi de bu adamın derdi. O da saçlarım var diye kolunu takmasın o zaman, belki bu arkadaş için saç çok önemlidir.
Konuya gelecek olursam bir yerde okumuştum. Saç genetiği daha çok Anne tarafından geliyormuş. Onun dışında onlar kel diye sen de kel kalmak zorunda değilsin. Beslenme, stress gibi şeyler de ön planda genetik olmadığı sürece. Saç derisinin temizliği bakımı çok önemli. Daha yaşın çok genç. Dökülme olsa bile çok sonra başlar. Ayrıca zaman ilerliyor, kellik yavaş yavaş kader olmaktan uzaklaşıyor. Yeni tedaviler çıkıyor. İleride dökülmen başlasa bile prp gibi tedavilerle süreci atlatabilir, genetikse yavaşlatabilirsin. Kafana taktıkça stress yapmış olacaksın o yüzden takma. Hayat güzel, bu günlerinin tadını çıkar.

Bunu kafana takmaya devam edersen. Evet, dökülür. Konu açacak kadar da kafana takıyorsan, geçmiş olsun.

Obsesif bozukluluk var bende biraz kafaya çok takıyorum o yüzden.
Bak bro, çok sağlıklı beslen sporunu yap hayatı sev mesela kellik yakışan kişiler var örneğin Cenk Hoca , coni sins abim gibi ama kel kalmazsın korkma.
Yediğim her şeye çok dikkat ediyorum zaten 3 yıldır spor da yapıyorum, saçlarım baya gür tarak bile bazen zor giriyor. Ama yine de insan korkuyor biraz baba kel olunca.
Teşekkür ederim.

Genetiğe bağlı bir durum olsa da bildiğim kadarıyla fazla mastürbasyon,stres,sinir,D vitamini eksikliği gibi durumlar da saç dökülmesi yapar. Genetiğin biraz iyiyse ve şu saydıklarım yoksa herhangi bir problem olmaz inşallah.

Anlamadım, deden uzun saçına maşa mı çekiyormuş? Gerçekten takdir ettim. 2020 yılındaki bir genç olarak saçıma maşa çektiğimi düşünmesi bile beni yorup tüketiyor. Adamda iyi sabır varmış.
Bu arada saç uzatmanın ve ve maşa çekmenin bildiğim kadarıyla kellik ile fazla alakası yok.

Eski Rock’çılardan kendisi :D kıvırıcık saçı olduğu için düzleştirmek istemiş. 80’lerin saçı da bir garip zaten.
Genden değil de stresten saç dökersin ona göre. Zaten eni sonu toprak olacak bir şey için çok kasma.

Biliyorum, fakat 1 kere dünyaya geliyorsam istediğim gibi yaşamayı çok isterim 30’larımda kel kalıp hayatıma devam etmek en son istediğim şeylerden birisi.
Kardeşim kesin kel olacaksın ileride desem stres olursun iyice saçların dökülür. Kardeşim geleceği bilmiyoruz ki yani belki dökülür belki dökülmez orasını bilemeyiz ama o kadar kafayı takmayın sanki dökülünce ne olacak?

Ben şunu da anlamadım babamın babasında ve dayısında da saç var babam nasıl kel kalıyor anlamıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı