Saçlarım yanlardan ciddi bir şekilde açılmaya başladı, ne yapmalıyım?

Wendruu

Femtopat
Daha fazla  
19 yaşındayım ve saçlarım yanlardan açıldı sağ taraftaki açılma sol taraftakine oranla çok çok fazla hayatımda hiç bakım ürünü kullanmadım.
Şampuan olarak head shoulders mentollu kullanıyordum fakat, bütün yakın çevrem saç dökümüne sebep olabileceğini söyledi ben de 1 gün önce Elidor'a geçiş yaptım.
Yaklaşık 6-12 ay önce saçlarım çok gür ve dağınık duruyordu. Şimdi ise seyrelmeye başladı bu durumu nasıl tersine çevirebilirim?

Not: Jöle tarzı şeyler hayatımda asla kullanmadım.

Hocam biberiye yağı falan saça iyi geliyor diyorlardı bir bakın isterseniz.

Saçlarınızı çok yıpratmıyorsanız genetik olabilir. Yine de dermatolojiden randevu alıp doktora görünürseniz daha yararlı olur.

Genetik olabilir de mesajlar bir tek ben de mi yeşil oldu?

Tribe girdi bir an 😀

Dosya Ekleri

• IMG_20240511_155223.jpg
    IMG_20240511_155223.jpg
    63,8 KB · Görüntüleme: 24
Genetik faktör en önemlisi. Eğer geninde varsa illa dökülecek kaçış yok. Önce beslenmeni düzelt gerekli vitaminlerini al. Saç derin kuru kalıyorsa nemlendir, silikon uçlu saç yıkama tarakları var ya illa görmüşsündür onlardan kullanabilirsin. Saç diplerine yeteri kadar özen göster. Saçlarını uzatırsan daha fazla dikkat etmen gerekir biraz kısa takılabilirsin. En son ve en önemlisi de bunu düşünüp strese girme eğer düşünmeye devam edip strese sokarsan daha çok dökersin saçlarını.

Yeni konular

Geri
Yukarı