Saçların çok sert olması

EgeStrqfes

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, normalde çok güzel ve yumuşak saçlarım vardı fakat bu ergenlik dönemindeyken saçımı çok fönledim, çok kuruttum ve şu an inanılmaz ve sert durumda. Saçımı 3'e vurursam yeni çıkan saçlar normal saçlarım gibi doğal çıkar mı yani eskisi gibi yumuşak vs mi olur yoksa yine böyle sert garip mi çıkar ya da berbere gidip kırıkları mı aldırsam diyorum sizce ne yapmalıyım?

Kullandığınız şampuanı değiştirdiyseniz yapabilir. Ayrıca çok sık fön kullanarak saçları gereğinden fazla ısıttıysanız sertleştirmiş olabilirsiniz. Ara ara saçları sıfırlamanın faydası vardır. 3 numara kestirin saçlar bi yenilensin.

Merhaba, normalde çok güzel ve yumuşak saçlarım vardı fakat bu ergenlik dönemindeyken saçımı çok fönledim, çok kuruttum ve şu an inanılmaz ve sert durumda. Saçımı 3'e vurursam yeni çıkan saçlar normal saçlarım gibi doğal çıkar mı yani eskisi gibi yumuşak vs mi olur yoksa yine böyle sert garip mi çıkar ya da berbere gidip kırıkları mı aldırsam diyorum sizce ne yapmalıyım?

Saçın ne kadar uzun da kırıkları aldırınca geçmesini bekliyorsun. Saçın önceki yumuşak haline göre daha uzunsa bakım kremi kullanman gerekiyor.

Kullandığınız şampuanı değiştirdiyseniz yapabilir. Ayrıca çok sık fön kullanarak saçları gereğinden fazla ısıttıysanız sertleştirmiş olabilirsiniz. Ara ara saçları sıfırlamanın faydası vardır. 3 numara kestirin saçlar bi yenilensin.
Bu dediğinizin tıpa tıp aynısını dediler bana bende bu yüzden konu açma gereği duydum.

Saçın ne kadar uzun da kırıkları aldırınca geçmesini bekliyorsun. Saçın önceki yumuşak haline göre daha uzunsa bakım kremi kullanman gerekiyor.
Önleri aşağı çekince burun ucuma geliyor.

Yani dokununca böyle keçe gibi olur derler ya öyle. Şampuan yani değiştirmedim genelde aynı şeyi kullanıyorum.

Psikolojik olabilir sen yine de saçını 3'e vur arada kısaltmak iyidir. Benim tahminimce ergenlikten dolayı saçların sıklaşıyordur ki sık saç daha iyidir benim saçım dalgalı ince yumuşak çok dökülüyor. şekil vermekte imkansız oluyor zaten.

Saçı 3 numaraya vurarak değişecek bir şey değil o. Kullandığın şampuan saçı çok kurutuyor büyük ihtimalle. Nemlendirici şampuanlar kullanacaksın. Tabi ergenliğin de etkisi olabilir.

Psikolojik olabilir sen yine de saçını 3'e vur arada kısaltmak iyidir. Benim tahminimce ergenlikten dolayı saçların sıklaşıyordur ki sık saç daha iyidir benim saçım dalgalı ince yumuşak çok dökülüyor.
Yok ya psikolojik değil millet artık dokununca keçe gibi diyor sinirim bozuldu birde arasından tarak falan geçmiyor yani tam dediğimi anlamışsınızdır, saçlar birbirine yapışıyor falan kötü oluyor böyle.

Saçı 3 numaraya vurarak değişecek bir şey değil o. Kullandığın şampuan saçı çok kurutuyor büyük ihtimalle. Nemlendirici şampuanlar kullanacaksın. Tabi ergenliğin de etkisi olabilir.
Ama yani saçlarıma kötü baktığım için böyle 3 e vurup yeni çıkan saçlarıma iyi bakarsam bence düzelir ama dediğinizde doğrudur belki.

Yok ya psikolojik değil millet artık dokununca keçe gibi diyor sinirim bozuldu bir de arasından tarak falan geçmiyor yani tam dediğimi anlamışsınızdır, saçlar birbirine yapışıyor falan kötü oluyor böyle.

Ama yani saçlarıma kötü baktığım için böyle 3'e vurup yeni çıkan saçlarıma iyi bakarsam bence düzelir ama dediğinizde doğrudur belki.

Sabun falan kullanıyor musun saçına bazı sabunlar kurutuyor.

Geri
Yukarı