Saçların içinde çıkan sivilceler nasıl yok edilebilir?

161553

Hectopat
Makaleler
1
Birkaç yıldır bu sorunu çekiyorum. Özellikle ense kısmında bu iltihaplı sivilceler çok yoğunlaştı. Artık başımı yastığa koyunca acıyor. Ben de internetten araştırdım stresten oluyormuş galiba. Resimdeki taktiği yapmaya başladım. Az önce elma sirkeli suyu uyguladım. Başka çözüm önerisi varsa çok sevinirim.

20211104_090030.jpg

Vichy dercosun egzama için kullanilan sampuanini kullanabilirsin onun disinda bu sac icinde cikan sivilceden yillar boyu azap ceken biri olarak maalesef ne denediysem bir turlu gecmedi roaccutan kullandim saclarimi pahali farkli bir duzine sampuanla yikadim ama hala duzelmedi duzenli yikiyacaksin surekli yikayacaksin yoksa gene kendini tekrar ediyor

Vichy dercosun egzama için kullanilan sampuanini kullanabilirsin onun disinda bu sac icinde cikan sivilceden yillar boyu azap ceken biri olarak maalesef ne denediysem bir turlu gecmedi roaccutan kullandim saclarimi pahali farkli bir duzine sampuanla yikadim ama hala duzelmedi duzenli yikiyacaksin surekli yikayacaksin yoksa gene kendini tekrar ediyor
Öncelikle teşekkürler. Evet bu çok inatçı bir cilt rahatsızlığı malesef. Beslenmeyle ilgili olabilir mi acaba? Çünkü başka bir sitede öyle yorumlar da gördüm.

Öncelikle teşekkürler. Eve bu çok inatçı bir cilt rahatsızlığı maalesef. Beslenmeyle ilgili olabilir mi acaba? Çünkü başka bir sitede öyle yorumlar da gördüm.

Evet tabiikide beslenmeyle alakasi var streslede alakasi var lise sonda benim bir azdi acayip igrencti cok kotuydu dedigim gibi 3 farkli doktora gorundum en sonuncusu ben saclarimla cok oynamayi sevdigimden saclarimla oynadigimdan cildim cok hassas oldugundan cildimi rahatsiz ettigim için boyle bir şey oldugunu soyledi ve her gun saclarini medikal sampuanla yikamami soyledi artik neredeyse kabullendim hayatimin bir parcasi gibi gecen yine 3 4 tane kocaman cikti ve uyurken patladilar sabah kalktim kafamdan akiyor resmen Ankara'daki profesorum de maalesef sebebinin belli olmadigini geri gelme ihtimaline karsi bir daha roaccutane kullanmami soylemisti bende kullanmak istemedim.

Merhaba, bende de buna benzer rahatsızlık var, ismi Seboreik Dermatit. Buradan öneri istemeniz uygun değil. Keza cilt hastalığı bu şekilde deneme yanılma yöntemiyle daha da tehlikeli boyutlara gelebilir. Dermatojiden randevu almanızı tavsiye ederim.

Merhaba, bende de buna benzer rahatsızlık var, ismi Seboreik Dermatit. Buradan öneri istemeniz uygun değil. Keza cilt hastalığı bu şekilde deneme yanılma yöntemiyle daha da tehlikeli boyutlara gelebilir. Dermatojiden randevu almanızı tavsiye ederim.
Arkadas hakli kimisinin cozuluyor kimisin ise benim gibi surekli kisir donguye giriyor Umarim sac konusunda sagligina kavusur arkadas burdan bu hastaligi yasayan arkadaslara tavsiyem sakin gicik kapipta patlatmayin kafanizdaki sivilceleri yoksa ordaki koke hasar verip sac kokunu yok edebiliyor gecmis olsun simdiden

Seboreik dermatit bende de vardı, onu kortizonlu bir kremle çözdüm. Duştan sonra kaş ve burun bölgeme az miktarda sürüyorum artık pul pul dökülmeler, kızarmalar bitti ama şu saçdaki sıkıntıyı çözemedim. Hastaneyi arayıp cildiye'yi sordum 175 TL sadece muayene parası istiyorlar. Daha bunun şampuanı ilacı vs. var. O yüzden ilk başta evde yapılabilecek şeyleri denemek istedim. İşe yaramazsa artık mecbur gideceğiz.

@161553 Devlet hastanesine gidebilirsin. Ben ücretsiz tedavi olmuştum. Ayrıca sağlığınız için masraftan kaçınmayın. Bu hastalık kötüye giderse pişman olabileceğiniz sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Benim hastalığım maalesef geçici değil. Losyonlar, şampuanlar vs. denemediğim şey kalmadı. 240 liraya şampuan aldım 2015'te, artık siz düşünün gerisini. Ne zaman gitsem bana "Betnovate" yazdılar. Bunun dışında her defasında farklı şampuanlarla yıkanmamı söylediler.

Tekrar geçmiş olsun.

Her türlü cilt hastalığının altında yatan şey %99 Candida mantarıdır. Yoğun kimyasal ilaç kullanımı (özellikle antibiyotik), dengesiz ve sağlıksız beslenme vb. şeylerden ötürü, bağırsaklarımızda az miktarda olan candida mantarı, ilaçlardan dolayı ölen faydalı bakterilerin yerine yerleşir, kolonileşir ve oralarda toksik madde salgılamaya başlar. Geçirgen bağırsak sendromuna sebep olur ve bu toksik maddeler vücuda kan dolaşımı yoluyla yayılır ve bu da birçok cilt alerjilerine yol açar. Candidayı azaltmak için ise malesef zorlu bir diyet programına girmek şarttır. Özellikle bal, pekmez, börek, çörek, ekmek, makarna yani karbonhidrat ve şeker içeren besinlerden bu süreçte uzak durmak gerekiyor. Sebze ve et tüketerek en az 2 ay diyet yapmak lazım. Bağırsak sağlığınızı düzeltmediğiniz sürece, o losyonlar kremler sadece geçici çözüm olacak. Detaylı bilgi internette bulabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Her türlü cilt hastalığının altında yatan şey %99 Candida mantarıdır. Yoğun kimyasal ilaç kullanımı, dengesiz ve sağlıksız beslenme vb. şeylerden ötürü, bağırsaklarımızda az miktarda olan candida mantarı, ilaçlardan dolayı ölen faydalı bakterilerin yerine yerleşir ve oralarda toksik madde salgılamaya başlar. Geçirgen bağırsak sendromuna sebep olur ve bu toksik maddeler vücuda kan dolaşımı yoluyla yayılır ve bu da birçok cilt alerjilerine yol açar. Candidayı azaltmak için ise malesef zorlu bir diyet programına girmek şarttır. Özellikle bal, pekmez, börek, çörek, ekmek, makarna yani karbonhidrat ve şeker içeren besinlerden bu süreçte uzak durmak gerekiyor. Sebze ve et tüketerek en az 2 ay diyet yapmak lazım. Detaylı bilgi internette bulabilirsiniz.
Bu dietin adı nedir acaba? Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

Geri
Yukarı