Alında Çıkan Sivilceler

Limon konusunda biraz bilgi verir misin? Mesela limonu sürüp ne kadar bekleyeceğiz?
Ben çok bekletmiyordum. Sürdükten 2 dakika sonra yıkıyordum. Ama yine de belirttiğim gibi cildiyeye randevu alıp alıp doktora görünmek daha net sonuçlar verecektir.

Dostum bu limon yöntemini ben de uyguluyordum ama sitrik asit aşırı kullanılırsa ciltte lekelere, tahrişe vb. yol açıyor. Bir de cilt tipine göre değişiyor etkileri eğer yağlı bir cilt ise limon kuruttuğu için avantajı oluyor ancak kuru ciltlere zararları dokunabilir.

Bu akne-sivilce vs bakımının cilt tipine göre spesifik olarak uygulanması gerek. Çünkü yanlış uygulama dışarı çıkmaktan korkacağınız sonuçlar bile doğurabilir. Bunun için de sivilce kremlerinden, cildiyeden yardım almalısınız. Doktor teninize uygun kremi verir.

Zaten arkadaşa doktora gitmesini belirtmiştim hocam ''Benim cildimde bir sorun olmadı ama sende ne reaksiyon verir bilemem.'' demiştim.

Sabuncularda sivilce ve akne için sabunlar bulunuyor, alıp bu sabunlarla yüzünü sabah uyanınca ve yatmadan önce güzelce yıka. Düzenli olarak devam ettiğinde azaldığını ve ilerleyen süreçte bittiğini göreceksin.

Abur cuburu kes. Günlük kilona göre yeterince su tüket. Güzel bi yüz yıkama sabunuyla günde 2 kere yüzünü yıka iyice kurutur. Ergenlikte çok normaldir. Eğer sivilce geçince iz kalıyosa sıkmadığın halde, o zaman roaccutane'a başvurabilirsin (en son ve en tehlikeli yöntemdir).

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı