Alında Çıkan Sivilceler

hUGE

Hectopat
Arkadaşlar 16 yaşındayım. Sadece alnımda ve ağzımın altında akneler çıkıyor. Bunları evde uygulayabileceğim yöntemlerle nasıl azaltabilirim? Önerileriniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim sıkma iz kalır, yüzüne hafif bir şekilde limon sür zamanın içinde sivilcelerini kurutacaktır, kendiliğinden geçecektir. Ben denedim cildimde bir problem olmadı ama sende nasıl bir reaksiyon verir bilmiyorum. En azından cildiyeye gidip reçete yazdırabilirsin.

Sakına sıkma, elini sürme, elinle oynayıp durma. Cildini temiz tut yeterli. Yaşın gereği ergenlik döneminde olması gereken oluyor. Kafana takma. Kafana takarsan daha çok çıkar. Sivilcenin başlıca sebebi hormanlardır ve stres. Sen kafana taktıkça stres yaparsın stres yapınca sivilce çıkarırsın. Kafana takma cildiniz temiz tut ve bir doktora git.

Kardeşim sıkma iz kalır, yüzüne hafif bir şekilde limon sür zamanın içinde sivilcelerini kurutacaktır, kendiliğinden geçecektir. Ben denedim cildimde bir problem olmadı ama sende nasıl bir reaksiyon verir bilmiyorum. En azından cildiyeye gidip reçete yazdırabilirsin.

Dostum bu limon yöntemini ben de uyguluyordum ama sitrik asit aşırı kullanılırsa ciltte lekelere, tahrişe vb. yol açıyor. Bir de cilt tipine göre değişiyor etkileri eğer yağlı bir cilt ise limon kuruttuğu için avantajı oluyor ancak kuru ciltlere zararları dokunabilir.

Bu akne-sivilce vs bakımının cilt tipine göre spesifik olarak uygulanması gerek. Çünkü yanlış uygulama dışarı çıkmaktan korkacağınız sonuçlar bile doğurabilir. Bunun için de sivilce kremlerinden, cildiyeden yardım almalısınız. Doktor teninize uygun kremi verir.

Arkadaşlar 16 yaşındayım. Sadece alnımda ve ağzımın altında akneler çıkıyor. Bunları evde uygulayabileceğim yöntemlerle nasıl azaltabilirim? Önerileriniz için teşekkürler.

Eğer yüzünde çıkan akneler büyük iltihaplı akneler ise doktora görünmelisin. Basit ergenlik aknelerinden bahsediyorsak hiç bir şey yapma. Kendi kendine geçecektir. Azaltmak için yağlı yiyeceklerden abur cuburdan uzak durabilirsin. Zaten şimdi çıkmayacak da ne zaman çıkacak değil mi?

Limon konusunda biraz bilgi verir misin? Mesela limonu sürüp ne kadar bekleyeceğiz?

Limon konusunda biraz bilgi verir misin? Mesela limonu sürüp ne kadar bekleyeceğiz?
Yüzünü tahriş edebilir. Ben eskiden salisilik asit alkol karışımı bir şey kullanırdım. Ama oda tehlikeli dermatolog ile görüş. Fazla domates, süt ve ürünü ve basit karbonhidrattan uzak dur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı