Saçların içinde çıkan sivilceler nasıl yok edilebilir?

Her türlü cilt hastalığının altında yatan şey %99 candida mantarıdır. Yoğun kimyasal ilaç kullanımı, dengesiz ve sağlıksız beslenme vb. şeylerden ötürü, bağırsaklarımızda az miktarda olan candida mantarı, ilaçlardan dolayı ölen faydalı bakterilerin yerine yerleşir ve oralarda toksik madde salgılamaya başlar. Geçirgen bağırsak sendromuna sebep olur ve bu toksik maddeler vücuda kan dolaşımı yoluyla yayılır ve bu da birçok cilt alerjilerine yol açar. Candidayı azaltmak için ise maalesef zorlu bir diyet programına girmek şarttır. Özellikle bal, pekmez, börek, çörek, ekmek, makarna yani karbonhidrat ve şeker içeren besinlerden bu süreçte uzak durmak gerekiyor. Sebze ve et tüketerek en az 2 ay diyet yapmak lazım. Bağırsak sağlığınızı düzeltmediğiniz sürece, o losyonlar kremler sadece geçici çözüm olacak. Detaylı bilgi internette bulabilirsiniz.

Ben genetik oldugunu dusunuyorum dediginiz de mantikli ama kilom dengeli oldugu vakitte bu hastaliktan muzdariptim.

Bu dietin adı nedir acaba? Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.
Candida diyeti diye geçiyor. Benim de eskiden saçlarımda inanılmaz kepeklenme oluyordu ama kepek değildi. Egzama oluyordu, ayrıca ellerimde parmak uçlarımda deri soyulması oluyordu. Diyet sonrası da dikkat ederek yaşıyorum artık ve eski şikayetlerimin çoğu yok artık.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı