Saçma Hareketler Yapan Türk YouTuber'lar Neden Çok Tutuluyor?

Ne komikler ne de saçmalar İngilizce'de onlar için 'ridiculous' terimi kullanılıyor ve araya sadece facecam'de küfür izleyen küçük kardeşlerimiz olunca işler 'Yeni Nesil Youtube İçerik Üreticilerinin'
lehine oluyor.Hatta bir youtuber büyüklerin eski kafalı olduğunu kendi içeriklerinin sadece Çocuklar tarafından beğenileceğini 5000 yıl önceden tahmin edebileceği için kanalının adını 'Genç Hane' koymuş.Enes Batur ergenlikten çıkıp sapıklığı doğal olarak azalttığı için 'eski Enes'i istiyoruz' yorumları geliyor.Bizim yapabileceğimiz tek şey Yorekok gibi onları insanların yanında yüzlerine karşı eleştirmek tarzında olabilir.

Şu Enes Batur'dan nefret ediyorum. Salak, saçma hareketler yaparak 1 Milyon izlenme alıyor, fakat TuruncuLevye, Oyungezer, Multiplayer gibi kanallar maalesef tutunamıyor. Bunlar hep çocuğunun önüne telefon-tablet atan aileler yüzünden, veledler bir de yetmezmiş gibi bu Enes Batur'u eleştirince küfür ediyor, kanalımda emek harcadığım videolara dislike saldırısı yapıyorlar. Biliyorum konu hortladı ama bu problem halen devam ediyor.

Bu zaten genel olarak hep böyle değil mi? Bakıyorum milletin dilinde Aleyna Tilki, Çağatay Akman, Demet Akalın, Hadise vb. bir sürü piyasa soytarısı dolanıyor. Giriyorsun milyonlarca izlenme, beğeni bulunuyor hepsinde.
Sonra Zeki Müren, Tanju Okan, Cem Karaca, Müzeyyen Senar gibi ustaları dinlemek için açıyorum, bırak tıklanma sayısını kimsenin haberi bile yok, açıp dinlediği yok.
Gerçek sanata ve gerçek yeteneğe kimse değer vermez, nerede popüler/trend bir şey var oraya koşarlar.
Son derece kaliteli ve seviyeli yayınlar yapan kanallar varken çoluk çocuk doluşup bu Enes Batur gibi zibidileri ilah ettiler.

Bu zaten genel olarak hep böyle değil mi? Bakıyorum milletin dilinde Aleyna Tilki, Çağatay Akman, Demet Akalın, Hadise vb. bir sürü piyasa soytarısı dolanıyor. Giriyorsun milyonlarca izlenme, beğeni bulunuyor hepsinde.
Sonra Zeki Müren, Tanju Okan, Cem Karaca, Müzeyyen Senar gibi ustaları dinlemek için açıyorum, bırak tıklanma sayısını kimsenin haberi bile yok, açıp dinlediği yok.
Gerçek sanata ve gerçek yeteneğe kimse değer vermez, nerede popüler/trend bir şey var oraya koşarlar.
Son derece kaliteli ve seviyeli yayınlar yapan kanallar varken çoluk çocuk doluşup bu Enes Batur gibi zibidileri ilah ettiler.
Abi bir de çıkıp "Biz Youtube'dan para kazanamıyoruz" diyorlar ya çıldırıyorum :)

Ben sevmiyorum onları, yolları açık olsun. Yaş kitlesi de oldukça düşük, örnek olunası davranış sergilemeleri yerine kötü örnek oluyorlar. Çocuklar büyüdüklerinde onu kötü olarak hatırlayacaklar.

Saçma bir mevzu. Günümüzde ne Müslüm Gürses ne de Ferdi Tayfur, Zeki Müren gibi eski sanatçılar dinleniyor. Cıstak cıstak müzik dinlemekten zevk almıyorum ben nedense.
Bu arada eğer inancınız var ise bir bakıma tanrıyı rakipleştiriyorsunuz ilah etti demekle. O konuda biraz dikkatli olmanızı düşünüyorum.

Saçma bir mevzu. Günümüzde ne Müslüm Gürsel ne de Ferdi Tayfur, Zeki Müren gibi eski sanatçılar dinleniyor.
Bu arada eğer inancınız var ise bir bakıma tanrıyı rakipleştiriyorsunuz ilah etti demekle. O konuda biraz dikkatli olmanızı düşünüyorum.
Saçma olan benim savım mı onu anlayamadım? Yenilere 'sanatçı' demek isterdim ancak değiller. Müziğin eskisi yenisi olduğunu da düşünmüyorum, ben Türkçe olarak sadece bu adamları dinlerim ve benim gibi olan birçok kafa dengi tanıdığım da var. Neşet Ertaş da öldüğü seneye kadar dinlenen bir sanatçıydı ama asla Aleyna Tilki'nin gördüğü sevgiyi/ilgiyi görmedi. Adam banka borçlarıyla öldü. Sadece müzikle sınırlı da değil, dediğim gibi aklınızın alabileceği çoğu konuda bu böyle. Nerede lüzumsuz bir birey/kitle/etkinlik/topluluk var insanlar oraya üşüşüyor.

İnanç konusuna gelince; hayır, herhangi bir inanca sahip değilim.

Aklıma bu video geldi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çocukların ilgisini çekiyor nedense.

Sonra bunları idol benimsiyorlar. 7/24 bilgisayardan kalkmıyor. 144p kamerası ve telefon kulaklığı ile video çekmeye çalışıyorlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı