Saçma Saçma Verilen Uyarılar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

284223

Decipat
Makaleler
1
Yer
Laboratuvar
Bu forumda bana kimse adalatten bahsetmesin bundan sonra. Bu forumda 1 gram adalet varsa, onu da sevgili Recep Baltaş hocam sağlıyordur. Öncelikle forumu 2 yıldan uzun bir süredir kullanıyorum. Ben bu kadar gereksiz uyarı almadım, sanki kasıtlı yapılıyor. Ya moderatörlerde sıkıntı var, ya da bende. Anlayamadım gitti.
Şimdi diyeceksiniz ağlamayı kes, beğenmiyorsan forumdan çıkabilirsin. Buna cevap olarak şimdiden söyleyeyim. Zaten bu foruma bir daha girersem 2 olsun. Sadece gerçekleri gün yüzüne çıkarmak amacıyla bu konuyu açıyorum. Dikkatlice konunun sonuna kadar okuyun.

İlk yediğim uyarı: İkince el bölümüne gereksiz mesajdan dolay 1 ay ban yemişim. Nedeni ise kendini zeki zanneden bir eleman elindeki 5 para etmicek kartı aldığı fiyatın üstüne satmaya çalışıyor. Bunu eleştirince ban yiyoruz. Tamam hadi bunu geçtim, eyvallah. Ama diğer uyarılar tamamen haksız.

İkinci yediğim uyarı: Çoklu üyelik, evet yanlış duymadınız. Çoklu üyelikten haksız yere ban yedim. Arkadaşımın hesabı bunun yüzünden kapandı. Allah'tan Recep hocama bir şekilde ulaşıp durumu izah ettim ve düzeltildi bu durum. Buradan tekrardan kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. Yani sözde çoklu üyelik sisteminiz pekte doğru çalışmıyor ve bunu dile getiren bazı arkadaşların problemlerine de hiçbir şekilde çözüm sunulmamış önceden. Şaka gibi cevaplar verilmiş: Bkz.

Üçüncü yediğim uyarı: Kaba dil, hakaret. Evet, kaba dil hakaretten ban yedim. Belki hatırlarsınız, geçenlerde bir arkadaş sınavların ertelenmesi ile ilgili bir konu açmıştı ve sınavların ertelenmesini isteyenlerde 2 gram beyin yok demişti. Ben de buna cevap olarak gayet düzgün bir şekilde cevap verdim. Fakat gel gör ki yine sözde işini çok iyi yapan moderatörler, bana 1 gün ban attı. Ve o arkadaş normal bir şekilde forumu kullanmaya devam etti.

Dördüncü yediğim uyarı: Bu uyarıyı da bugün yedim, bir arkadaş LoL oyunununda lig atlamak için şampiyon tavsiyesi istemişti. Ben de ona tavsiye olarak bir mesaj yazmıştım. Fakat gel gör ki yine saçma sapan kendini komik zanneden birkaç üye beni "tilt" etmek amacıyla gereksiz yere gülücük emojisini kullanmış.

Ben de mesajımı düzenleyip "Gülücük atanların max ligi Bronz 1" yazdım. Gülücük atan arkadaşlardan biri de buna karşılık "Her gülücük atan Bronz 1 mi oluyor?" gibisinden bir mesaj yazdı. Ben de ona karşılık olarak "Madem bu konuda bilgilisin, daha iyi bir tavsiyen varsa gülücük atmak yerine konuya yaz." dedim ve tekrardan uyarı puanı alıp "geçici süreliğine" yetkilerim kısıtlandı.

Her neyse, bugüne kadar birkaç sevdiğim ve işini hakkıyla yaptığını düşündüğüm moderatör oldu. Onun dışındakiler hakkında pek bir yorum yapmama gerek kalmadı diye düşünüyorum. Evet, büyük ihtimalle bana veya forumdan herhangi bir üyeye de cevap hakkı sunulmadan saçma sapan konuyla alakasız bir mesaj yazılıp konu egoist moderatör arkadaşlar tarafından kitlenecek. Belki de bu konu onaylanmaz bile. Bu da yazımın başında belirttiğim gibi bu forumda son konumdu herkes sağlıcakla kalsın. "Gereksiz çocuk tavırları takınan" modlar hariç.

Paragraf paragraf cevap vereyim.
Bu arada yazım yanlışlarınız var. En basitinden "yada" yazmak.

1- Moderatörler de insan. Her biri hata yapabilir. Farklı zamanda o durumu değerlendirince farklı sonuca varabilir.

2- İkinci el kategorisinde alıcı olmayanların yazması yasak. Bu kadar basit. İnsanların ucuz bir şeyi pahalıya ya da pahalı bir şeyi ucuza satması alıcı değilseniz sizi o kadar da ilgilendirmiyor. Yazmayın.
Kendisi "Bu ürün ne kadara satılır?" diye sorsaydı onun için konu açardı, orada söylerdiniz.

3- Çoklu üyelik tespitinde hatalar olabilir. Sistem yapıyor bunu sonuçta. Hata olduğunu düşünüyorsanız raporla durumu izah edersiniz. Nasıl yazım denetimi mükemmel değilse o da değil.
Arkadaşınızla aynı ağ üzerinden hesap/oturum açmanız bu duruma sebep olmuştur.

4- İnsanlara gram akıl yok demeniz sizce normal mi? Hakaret değil mi?

5- Olayı eksik anlatıyorsunuz. Olan şey şu şekildeydi: Siz mesaj yazmışsınız, gülücük gelmiş. Sonra hem o mesajı düzenleyip "Hayırdır, neye gülüyorsunuz?" tarzı bir mesaj yazmışsın, hem de üstüne ayrı mesaj olarak aynı konuya yazmışsın. Bunu yapmak yerine sadece raporlamalıydın. Sen, ikisini de yaptın. Hatan buydu.

6- 5 numaralı paragraf ile aynı.

7- Gitmek sizin tercihiniz. Durumu dilim döndüğünce izah ettim. Ben herhangi bir yanlış görmüyorum. Yolunuz açık olsun.

Paragraf paragraf cevap vereyim.
Bu arada yazım yanlışlarınız var. En basitinden "yada" yazmak.

1- Moderatörler de insan. Her biri hata yapabilir. Farklı zamanda o durumu değerlendirince farklı sonuca varabilir.

2- İkinci el kategorisinde alıcı olmayanların yazması yasak. Bu kadar basit. İnsanların ucuz bir şeyi pahalıya ya da pahalı bir şeyi ucuza satması alıcı değilseniz sizi o kadar da ilgilendirmiyor. Yazmayın.
Kendisi "Bu ürün ne kadara satılır?" diye sorsaydı onun için konu açardı, orada söylerdiniz.

3- Çoklu üyelik tespitinde hatalar olabilir. Sistem yapıyor bunu sonuçta. Hata olduğunu düşünüyorsanız raporla durumu izah edersiniz. Nasıl yazım denetimi mükemmel değilse o da değil.

4- İnsanlara gram akıl yok demeniz sizce normal mi? Hakaret değil mi?

5- Olayı eksik anlatıyorsunuz. Olan şey şu şekildeydi: Siz mesaj yazmışsınız, gülücük gelmiş. Sonra hem o mesajı düzenleyip "Hayırdır, neye gülüyorsunuz?" tarzı bir mesaj yazmışsın, hem de üstüne ayrı mesaj olarak aynı konuya yazmışsın. Bunu yapmak yerine sadece raporlamalıydın. Sen, ikisini de yaptın. Hatan buydu.

6- 5 numaralı paragraf ile aynı.

7- Gitmek sizin tercihiniz. Durumu dilim döndüğünce izah ettim. Ben herhangi bir yanlış görmüyorum. Yolunuz açık olsun.

Yanlışınız var, hayırdır neye gülüyorsunuz gibisinden bir ithamda asla bulunmadım. Sadece mesajımı düzenleyip gülücük atanların max ligi Bronz 1 diye ekleme yaptım. Ondan sonra arkadaşın yazdığı mesaja karşılık verdim, gayet düzgün bir şekilde.

Bu uyarının haksız olduğu bariz bir şekilde ortada. Sadece isteğim konuyu herkese açık görünür bir şekilde yayınlamanız. Ondan sonra isterseniz banlayın istemezseniz banlamayın pekte umurumda değil zaten bu saatten sonra.

İkinci el konusunda dediğiniz gibi haklısınız ona lafım yok fakat yaptığınız şey ne kadar etik sizce? O zaman bende zamanında 800 TL'ye aldığım karta şuanda fiyatı yüksek diye 1500 TL yazayım.

Denetim yoğun olduğu için anca ilk mesajınızdaki hatalarınızı düzeltmeyi bitirdim ve şimdi size cevap yazıyorum.

Bahsettiğiniz LoL konusundaki ilk mesajınız şöyle. İlk paragraf orijinali, ikincisi ise düzenlenerek eklenmiş hali.
Jungle'de Evelyn, Graves oyna her el rahat solo carrylersin.
Gülücük emojisi bırakan arkadaşın ligi max bronz 1 sanırım.
Size gelen cevap ise:
Her gülücük emojisi atan bronz 1 diye bir şey yok. Kötülemende gerekmiyor. Atması sizi neden rahatsız etti?
Sizin cevabınız ise bu:
Gülünecek bir şey görmüyorum ortada, daha iyi bir tavsiyeniz varsa yazın o zaman gülücük atmak yerine.

Son alıntı yaptığım mesaj bence gayet "Hayırdır, neye gülüyorsunuz?" tarzı. Gülünecek bir şey görmüyorsanız güldükleri şeyi sorguluyorsunuz demektir.

Haksız falan değil. Rapor butonu boşuna yok. Raporlayıp ifade sisteminin suistimal edildiğini iddia edecektiniz. Ona göre değerlendirme yapılıp gereken işlem yapılırdı.
Siz, "Hangi Lane'de oynamalıyım?" konusuna
Gülünecek bir şey görmüyorum ortada, daha iyi bir tavsiyeniz varsa yazın o zaman gülücük atmak yerine.
yazdınız. Bu gereksiz mesajdır.

Yaptığınız şey ne kadar etik sizce? O zaman bende zamanında 800 TL'ye aldığım karta şuanda fiyatı yüksek diye 1500 TL yazayım.
Kuralı ben koymadım. Ben sadece uyguluyorum. Bu uyarılardan da sadece LoL konusu olanda ben vardım. Konu ile alakasız gördüğüm tüm mesajları silip gerekli uyarıları verdim.
Kurallar dahilinde satış yapma özgürlüğünüz var. Fiyat için bir kısıtlama olduğunu görmedim ben. Buyurun, istediğinizi yapın.
Kullandığınız ifade ile amacınızı belirttiniz. Size hayatta başarılar.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı