Saçma ve Haksız Yere Cezalar

• Konuyu başlatan biLgen
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
B

biLgen

Ziyaretçi
Öncelikle çok sinirliyim. 2015 yılına kadar ceza vermişler. Böyle bir ceza mı olur ? Moderatörler de yazım yanlışı, yanlış bilgilendirme yapıyor ama onlara ceza yok !

Site Türk Dil Kurumu gibi ama site adı Technopat. Bu kadar önem veriyorsunuz da site adı ile rütbeler neden Türkçe değil ?

Forum da bir ASUS'dur, gidiyor. Adam Sapphire savundu diye ceza almış. Forum da herkes ASUS fanı. Incelemelerde de ASUS kral.

Adam konu açmış, moderatör biz Xp'ye destek vermiyoruz diyor. Herkes de sağlam bilgisayar mı var ? Eski bilgisayarlara Xp hariç işletim sistemleri kasıyor. Daha anlatmam istediğim çok şey var ama ne kadar anlatsam da şimdi bir yönetici konuya kilitler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım arkadaşım kebap salonu değil burası, "Recebin Yeri" mi olmasını bekliyordun? Technopat olmasında şaşırılacak bir durum yok.
Ceza konusuna değinecek olursak evet, hepsine olmasa da bazı kısımlarına katılıyorum.
Konuların kitlendiğinin ben de farkındayım ancak bunun sebebi tartışmaya açık bir ortam olmasıdır.
Siyaset ile alakalı bir konu açsanız büyük ihtimalle bu da kapatılır, çünkü tartışma ortamı yaratıyor.
Aynı konu bir gün içerisinde defalarca kez farklı biçimde açıldı mesela, biraz da karşı tarafı düşünün. Hangi birinize anlatsınlar.
Ki zaten yeni hesaplar açılmış, belli ki biri kasıtlı olarak yapıyor.

Canım arkadaşım kebap salonu değil burası, "Recebin Yeri" mi olmasını bekliyordun? Technopat olmasında şaşırılacak bir durum yok.
Ceza konusuna değinecek olursak evet, hepsine olmasa da bazı kısımlarına katılıyorum.
Konuların kitlendiğinin ben de farkındayım ancak bunun sebebi tartışmaya açık bir ortam olmasıdır.
Siyaset ile alakalı bir konu açsanız büyük ihtimalle bu da kapatılır, çünkü tartışma ortamı yaratıyor.
Aynı konu bir gün içerisinde defalarca kez farklı biçimde açıldı mesela, biraz da karşı tarafı düşünün. Hangi birinize anlatsınlar.
Ki zaten yeni hesaplar açılmış, belli ki biri kasıtlı olarak yapıyor.
İlk olarak "Recebin Yeri" mi olmasını bekliyordun." derken "?" kullanmalısın. Bu 1.
2. olarak birçok Türkçe kelime var techno yerine. Mesela Teknopat, Pateknoloji, ...?
3. olarak, karşı tarafı düşün demişsin. Bizi düşünmeyeni biz hiç düşünmeyiz dostum! (Bazı yöneticiler iyi, bazıları gereksiz!)

Sitede askeri yönetim olmazsa -15 yaş grubunun Metin2, Wolftime, oyun hilesi sohbeti yaptığı bir ortam, kulaktan dolma bilgiler paylaşıp insanları yanlış yönlendiren çoluk çocuklar olacak.
Sırf bu ciddiyet için bu forumda sürekli aktif haldeyim, işim düştüğünde değil. Ayrıca sadece ben değil, forumun %80'lik kısmı da bundan memnun. Yöneticiler de açıkça belirtiyor ''Seçkin kesime hitap ediyoruz istemeyen çeksin gitsin'' diye. Karar sizin, sizi tutan var mı ? Yok.

Asus fanlığı demişiniz ? Pardon ama ne alakası var ?

Sonuçta Asus herkesin rahatlıkla önerebileceği Dünya'nın en iyi firmalarından. Ne yapsınlar, övmesinler mi ? Tavsiye etmesinler mi ?

Yaklaşık 3 aydır notebook arayışı içindeyim, aradığım kriterler doğrultusunda bana MSI öneren de oldu, Monster öneren de oldu, Asus öneren de. Ayrıca hepsi de bu forumdan arkadaşlarım, abilerim.

Bir diğer nokta ise rütbeler. Rütbeleri yabancı olması noktasında eleştirmişiniz. Peki sürekli kullanıp ceza almadığımız yabancı kelimelere ne diyeceksiniz ? Burada önemli olan nokta hangi dili kullandığın değil, dilin kurallarına uyup uymadığındır.

Bilmem yanılıyor muyum ?

Sitede askeri yönetim olmazsa -15 yaş grubunun Metin2, Wolftime, oyun hilesi sohbeti yaptığı bir ortam, kulaktan dolma bilgiler paylaşıp insanları yanlış yönlendiren çoluk çocuklar olacak.
Sırf bu ciddiyet için bu forumda sürekli aktif haldeyim, işim düştüğünde değil. Ayrıca sadece ben değil, forumun %80'lik kısmı da bundan memnun. Yöneticiler de açıkça belirtiyor ''Seçkin kesime hitap ediyoruz istemeyen çeksin gitsin'' diye. Karar sizin, sizi tutan var mı ? Yok.

Asus fanlığı demişiniz ? Pardon ama ne alakası var ?

Sonuçta Asus herkesin rahatlıkla önerebileceği Dünya'nın en iyi firmalarından. Ne yapsınlar, övmesinler mi ? Tavsiye etmesinler mi ?

Yaklaşık 3 aydır notebook arayışı içindeyim, aradığım kriterler doğrultusunda bana MSI öneren de oldu, Monster öneren de oldu, Asus öneren de. Ayrıca hepsi de bu forumdan arkadaşlarım, abilerim.

Bir diğer nokta ise rütbeler. Rütbeleri yabancı olması noktasında eleştirmişiniz. Peki sürekli kullanıp ceza almadığımız yabancı kelimelere ne diyeceksiniz ? Burada önemli olan nokta hangi dili kullandığın değil, dilin kurallarına uyup uymadığındır.

Bilmem yanılıyor muyum ?
Askeri yönetim değil de, "normal" kurallar olsa "Metin2 , Wolftime , Oyun hilesi sohbeti yaptığı bir ortam" mı olur burada? Git işine dostum! Almanya'da askeri yönetim mi var ki yayalar kırmızı ışıklara uyuyor? Bu neyin kafası?
"Peki sürekli kullanıp ceza almadığımız yabancı kelimelere ne diyeceksiniz ?" Ram, HDD, SSD, GPU'nun Türkçe'sini söyle de, bilelim!

Yukarıda da belirttiğim gibi sıkıntı yabancı kelimeler kullanmakta değil be kardeşim , onları kullanma biçiminde.

Şunada değinmeden geçemem ; Eğer Adolf Hitler'in ve onun ordusunun katı kurallarının Alman halkı üzerinde etkisi olmasa emin ol Almanlar'ı burada örnek veremezdin.

Neyse sadede gelelim. Ben sadece fikirlerimi söylüyorum. Bence memnun değilsen sağ üstte "Çıkış Yap" diye bir buton olacak ona basıver. Emin ol burda haksız bir yargıyı savunmaktan daha az zamanını alacak ve trafik kurallarına dahi uymayanların bulunduğu bir foruma yönelmende önünü açacaktır.

Hayırlı geceler.

Ram, HDD, SSD, GPU'nun Türkçe'sini söyle de, bilelim!
Ram:Bellek, HDD:Sabit disk sürücü, SSD: Katı hal sürücü, GPU:Grafik işleme ünitesi(Grafik işlemci de denilebilir).
Biz burada dil'in doğru kullanılması hakkında çaba harcıyoruz. İngilizce veya Türkçe yazdın diye ceza vermiyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı