Saçta Kepek Oluşumu

Aslında şampuan kalıntısı da kepek yapıyor. Az miktarda kullanıp bol tazyikli suda durulamak gerekir. Gür saçlar sanırım durulama konusunda tutucu erozyonu engelleyen bir tavırdalar.
El yapımı sabunlar deneyebilirsin. Aktarda satılanlar değil. Gerçek el sabunu. Kadın girişimciler var üreten.
Şimdi geleneksel bakım önerisi geliyor.
Vucut zararlı artık maddeleri saç soğancıkları ve deri üzerinden ter ile atar. Kepek bu artıklardan da meydana geliyor olabilir.
Her gün 1 defa veya haftada 3 defa ince öğütülmüş çörekotu ile karıştırılmış zeytinyağı kafa derisine masaj yaparak sürülürse ve şampuan yerine yumurta sarısı, yoğurt suyu, yağsız yoğurt veya ıslatılmış kepekli ekmek kalıntısı kullanılırsa, saçların tüm problemleri yok olur, hatta beyaz saçlar siyahlaşır.
Omuz bölgesi hacamatta deneyebilirsin.

Doktorunuz size eczane ürünü önermiş olması gerek. Market ürünleri bir yere kadar işe yarar. Ayrıca sürekli şampuan değiştirmeyin. Derinizin alışması için en az 1-2 ay aynı ürünü kullanmanız lazım. 2-3 Günde bir saçınızı yıkayın.

Doktorunuz size eczane ürünü önermiş olması gerek. Market ürünleri bir yere kadar işe yarar. Ayrıca sürekli şampuan değiştirmeyin. Derinizin alışması için en az 1-2 ay aynı ürünü kullanmanız lazım. 2-3 Günde bir saçınızı yıkayın.
4 ay kadar bir süre kullandım ve en geç 3 günde bir yıkadım saçlarımı ama çözülmedi sorun.

Aynı sorunu yaşadım bir dönem. Saçları şampuanlamadan önce tarak ile iyi tarayın duşta. Daha sonra az miktarda şampuan uygulayıp diplerine kadar elinizle kazıyın. Daha sonra uzun uzun durulayın. Tarak ile tarayın duşta gene uzun uzun. Marka olarak HS güzel bir tercih.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı