Sadece bilgisayarı temizlemek için format atılır mı?

Eren T.

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
RAM
Samsung 10240 MB 1600 MHz
SSD veya HDD modeli
PNY CS900 480 GB SSD 500-550 MB
Ekran kartı
HD Graphics 4000 32M/NVIDIA GeForce GT 630M 1990M
Anakart
TOSHIBA SATELLITE P875-320
İşlemci
Intel Core i7-3630QM 2.40 GHz 4 core 8 threads
Bilgisayarımı yeterince kullandım format attığımdan beri. Ve bilgisayarımda aşırı gereksiz dosya var. Bunların hepsini temizlemekle uğraşamam. En az 2000 tane uzantısı ne olduğu bilinmeyen dosya var. Hem virüs varsa arınmış da olurum. Önemli şeyleri yedek alacağım. Kesin virüs var demiyorum ama sırf bunun için format atmak mantıklı olur mu? Eğer format atılırsa modlanmış ISO kullanmalı mıyım? Eğer modlu kurarsam Windows 10 mu W11 mi kurmalıyım? Eğer orijinal ISO kuracaksam Windows 10 kuracağım çünkü bence W11 benim makinama ağır gelir. Ama yine de siz öneri yapabilirsiniz, bypass vs.

Bilgisayarımı yeterince kullandım format attığımdan beri. Ve bilgisayarımda aşırı gereksiz dosya var. Bunların hepsini temizlemekle uğraşamam. En az 2000 tane uzantısı ne olduğu bilinmeyen dosya var. Hem virüs varsa arınmış da olurum. Önemli şeyleri yedek alacağım. Kesin virüs var demiyorum ama sırf bunun için format atmak mantıklı olur mu? Eğer format atılırsa modlanmış ISO kullanmalı mıyım? Eğer modlu kurarsam Windows 10 mu W11 mi kurmalıyım? Eğer orijinal ISO kuracaksam Windows 10 kuracağım çünkü bence W11 benim makinema ağır gelir. Ama yine de siz öneri yapabilirsiniz, bypass vs.

Orijinal Windows 10 kurun modlu kurmayın ve crakedli bir şeyler indirmeyin.

Modlu ISO'lardan uzak dur. Format atmaya üşenmiyorsan temiz bir Windows 10 veya 11 kurmak sistemini baya hızlandırır. Bence hem temizle hem formatını at uzun bir süre götürsün.

Güvenilir modlu bir ISO kurursan çok daha iyi olur orijinal Windows'ta tarayıcıda gezinmek gibi bir eylemi bile rahatça yapamıyordum modlu bir ISO kullanmadan önce.
Not: Bu arada bence format atmalısın.

Bilgisayarımı yeterince kullandım format attığımdan beri. Ve bilgisayarımda aşırı gereksiz dosya var. Bunların hepsini temizlemekle uğraşamam. En az 2000 tane uzantısı ne olduğu bilinmeyen dosya var. Hem virüs varsa arınmış da olurum. Önemli şeyleri yedek alacağım. Kesin virüs var demiyorum ama sırf bunun için format atmak mantıklı olur mu? Eğer format atılırsa modlanmış ISO kullanmalı mıyım? Eğer modlu kurarsam Windows 10 mu W11 mi kurmalıyım? Eğer orijinal ISO kuracaksam Windows 10 kuracağım çünkü bence W11 benim makinema ağır gelir. Ama yine de siz öneri yapabilirsiniz, bypass vs.

ReviOS 11 kurabilirsin. Şu an kullanıyorum memnunum. Onun haricinde Windows 10 tarafında AtlasOS ve reivos10'a bakabilirsin.

Dediğim ISO'ların hepsi güvenlik servisleri açık geldiği için güvenlik anlamında bir soruna da sebep olmaz.

ReviOS 11 kurabilirsin. Şu an kullanıyorum memnunum. Onun haricinde Windows 10 tarafında AtlasOS ve reivos10'a bakabilirsin.

Dediğim ISO'ların hepsi güvenlik servisleri açık geldiği için güvenlik anlamında bir soruna da sebep olmaz.

Peki ReviOS 11 mi 10 mu kurmalıyım sistemim için?

Peki ReviOS 11 mi 10 mu kurmalıyım sistemim için?

Wsa gibi W11'de erişilmesi daha kolay Windows servisleri sizin için önemli değilse Windows 11 pek gerekli değil. Ben tamamen rounded corners sevdiğim için tercih ettim.

Modlu ISO'lardan uzak dur. Format atmaya üşenmiyorsan temiz bir Windows 10 veya 11 kurmak sistemini baya hızlandırır. Bence hem temizle hem formatını at uzun bir süre götürsün.
Kendi elinle bilgisayara virüsü sokuyorsun. Yüklediğin kişinin vicdanına kalıyorsun. Çünkü kimse bilmeden içine her şeyi koyabilir. Verilerin çalınabilir. Şunu bunu kullanıyorum memnunum diyenler de var fakat hemen çalınacak diye bir şey yok. Risk almamak en iyisi.

Wsa gibi W11'de erişilmesi daha kolay Windows servisleri sizin için önemli değilse Windows 11 pek gerekli değil. Ben tamamen rounded corners sevdiğim için tercih ettim.

Ben de tasarımı çok seviyorum. Bilgisayarım ReviOS 11 rahat kaldırır mı?

@Rona

Yeni konular

Geri
Yukarı