Sadece C diskine format atmak sorun çıkarır mı?

Cem Argun

Hectopat
Herkese selamlar. 2 gün önce mavi ekran hatası aldım. Ne yapsam da bilgisayarı kurtaramadım. Son çare format atmak zorunda kaldım. Ama GTA 5 gibi, RDR2 gibi, Warzone gibi büyük oyunlar vardı içinde. Üçünün toplamı zaten 300 GB yapıyor. Bu sebepten dolayı da oyunlar D ve E'de kurulu idi. Ben de C diskinin bütün bölümlerine format attım ve daha sonra oyunların uygulamalarını indirirerek dosya doğrulama yaptım ve oyunlar takır takır açıldı.

Benim sorum bu formatın performansa ve FPS'ye herhangi bir eksisi veya bilgisayara bir zararı olur mu? Bi'de Hitman 3'de dosya doğrulama yaptım ama sadece o oyuna girdiğimde, her zaman değil, belki 5 seferde bir PC kendini resetliyor. Bir de oyun kurulmuş gözükmüyor program ekle kaldırda. Diğer oyunların hepsi gözüküyor ama Hitman 3 gözükmüyor. Acaba tekrar sıfırdan kurarsam bu resetleme ortadan kalkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun çıkarmaz ya da eksisi olmaz ama hitman 3'ü tekrar kurarsanız sorun çözülür ama yinede çözülmezse bu konuya yazın ya da yeni konu açın bekleyeceğim.

Geri
Yukarı