Çözüldü Sadece Discord açık olmasına rağmen CPU kullanımı %100

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

aynadakiadam

Decapat
Daha fazla  
RAM
12 Gb
Ekran kartı
Amd Radeon M330
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz 2.40 GH
Bir sunucuda moderatörlük yapıyorum. Sürekli kanallar arasında gezindiğim için bir süre sonra Discord yavaşladı ve CPU %100 oldu 😄. Ve ben performans düşmesin diye Steam'den bile çıkış yapmıştım.

1664636435469.png

Çözüm
Ne virüsler bulaştı 😃 Defender hep yakalıyor ama her gün ayrı bir bildirim.
Sistemde güncel olarak duran bir virüs varsa buna sebep oluyor olabilir ve anladığım kadarıyla sizin sisteminizde mevcut. Malwarebytes indirip tarama yapın, bulduğu zararlıları kaldırsın. Sonra tekrardan kontrol edin.
Hocam Diyelim Arkadaşlar Yardım Eti Çözüldü Ama Kısa Süreli Oluyor Ben dede Olmuştu Bes Kullanabilirseniz Daha İyi Tek Kötü Yanı Youtube de Felan Videosu Yok Bu Programın.
MalwareBytes içinde mining virüsü bulunan 8 tane virüsü sildi. Bir daha virüs bulaşmadığı sürece aynı sorun ortaya çıkmaz.

Bu virüsü zaten görev yöneticisinden göremezsin hocam. Bende de aynısı olmuştu. Dediğim gibi bilgisayarın uzaktan kazım için kullanılıyor. Buda crackli indirdiğin bir program yüzünde. Yoksa discord CPU sömürecek bir yazılım değil. Format atıp sadece driver, chrome ve discord kurarak CPU kullanımını izle. Sonrasında kaçak programlar kullanmamaya özen göster.
Miner yazılımları hangisi acaba, attığım raporda gözüküyor mu

Yardım eden tüm üyelere kalpten teşekkürlerimi iletiyorum

MalwareBytes içinde mining virüsü bulunan 8 tane virüsü sildi. Bir daha virüs bulaşmadığı sürece aynı sorun ortaya çıkmaz.
hangi virüsler mining virüsleriydi

Tek çare format hocam. Fotoğraf gibi mühim yedeklerinizi alıp diski komple sıfırlayın. Temiz hale getirin. Bundan sonra da crackli ve kaçak programları bilgisayarınızda kullanmayın tavsiyemdir.

Son düzenleme:

Paylaştığınız raporda Trojan.BitcoinMiner diye gözükendi. Tabi diğer virüsler de kötü amaçlı virüsler ve bilgisayarınızı onlar da yoruyor olabilirdi. Format atmanıza gerek yok, crackli programlar indirmeyin yeterli.

@aynadakiadam üzerinden 1 hafta geçmiş ama hala çözülemedi mi?
Malwarebytes ile tarama yapın.
Wdefender'a güvenmiyorum.

@Afeka donanım ivmesini kapatırsa işlemciye binen yük artacaktır.

@Doğukan Tavlacı kısaca mining virüsü bulaşmış.
Bunun için formata ihtiyacın yoktu.

@aynadakiadam quarantine seçeneğine bastıktan sonra virüslerin temizlenmesi gerekiyor.

@aynadakiadam quarantine seçeneğine bastıktan sonra virüslerin temizlenmesi gerekiyor.
Dostum geçmişte benimde yaşadığım bir problemdi bu. Biraz okuyup araştırın. Görev yöneticisinde bile çalışan işlemin gözükmediği fakat bilgisayarın boştayken bile %99 CPU kullanımına ulaştığı bir virüs bu. Bu virüsü yazan yazılımcılar okadar profesyonel yazıyor ki ben defalarca kez antivirüs programları kullansam dahi temizleyemedim. Temizlenmiş gibi olup 1-2 gün içerisinde tekrardan aynı problemlemle karşılaştım. Mining için programın içerisine yerleştirilen ve antivirüs programlarını dahi alt eden bir yazılım bu. Bu virüsü yazan yazılımcı antivirüs programının bir cihazda kullanılacağını bilmiyor mu ? Antivirüs programlarını atlatamayacaklarını mı sanıyorsun ? Son teknoloji ve yazılımlarla korunan koskoca veri merkezleri bile hackleniyor yada sunucularına virüs bulaşıyor. Normalde bu cümleyi kullanmayı asla sevmem ama gidin format atın. Evet internet kafeci ağzı gibi her işin çözümü format demiyorum ama şuanda bu arkadaş profesyonel bir sistem güvenliği uzmanı olmadığı için antivirüs programları da boşa çıktığı için tek çözüm format diski komple temizlemek.

Sorun çözüldü diye sanıyorum ama tek bir soru kaldı formata gerek var mı yok mu
Ayrıca Malwarebytes son taramalarında birkaç gündür bir şey bulmadı.

Kendim format atabilirim ya o kadar teknolojiden uzak değilim 😅 ama gerek var mı o kadar uğraşa. Ben format attıktan 3 4 ay sonra kendime geliyorum

Sorun çözüldü diye sanıyorum ama tek bir soru kaldı formata gerek var mı yok mu
Ayrıca Malwarebytes son taramalarında birkaç gündür bir şey bulmadı.

Kendim format atabilirim ya o kadar teknolojiden uzak değilim 😅 ama gerek var mı o kadar uğraşa. Ben format attıktan 3 4 ay sonra kendime geliyorum
Gerek yok.
Kaspersky daha doğru sonuç verir belki.
Free versiyonunu arkada açık tutarak her zaman korunabilirsiniz.

Geri
Yukarı