Sadece Front-End üzerine kurulu bir kariyer olabilir mi ?

RoiDesidero

Decapat
Yer
Lyon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Lisenin sonu geliyor ve ben kendimi artık bir alana doğru iyice yönlendirmek istiyorum. Şu sıralar Arduino, html, css, JS üzerinde çalışıyorum. Baktığım zaman bana ilgi çekici gelen kısımlar hep front end tarafında ama sıfır back end bilgisi ile bu alan üzerinde ilerlemek okuduğum kaynaklara göre oldukça zor. Geçenlerde grup olarak bir site için konuşuyorduk ve veritabanı gibi vs. şeylerde gerçekten neredeyse sıfır olduğumu fark ettim. İlerde en azından belki bilgi sahibi olmak için ya da ufak tefek işlerimi halletmeye yetecek kadar öğrenmeyi düşünebilirim ama gerçekten ilgi çekici gelmiyor back end dilleri.

Dediğim gibi Front-End kısmına yoğunlaşarak iş yapılabilir mi ? Bu alanda ilerlemek isteyenler için Sıfır Back-End gerçekten de çok büyük bir problem teşkil ediyor mu ?

Elbette yapabilirsin. JS kullanarak backend de yazarsin ileride.
Ama bilmen gerekir veritabani nasil calisir, backend ne yapar vs gibi. Benim isim degil diyerek kendini soyutlama o alandan. Detaylarda bogulmadan ana hatlariyla ogrenip devam et.
Ben backendci olarak calisiyorum ama zaman icerisinde full stack e kaydim, isim dustukce ogrene ogrene gelistirdim o alani da. Sonucta ekip isi, her gorevi yapacak olana ihtiyac var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı