Sadece isimle dava açılabilir mi?

O dilekçeyi gördükçe gülme krizine giriyorum 🤣. Merak etme burada tek taraflı olarak suç senin değil çoğunlukla Aternos'un suçu. Aternos açıklarını kapatmalı önce. Karşı taraftaki çocukta da suç var. Aternos'a sağlam mail ve şifre ile kayıt olsaymış. Temp mail kullanıpta şifreyi 123456 gibi bir şey yaparsa o da olmaz. Bu yüzden korkmana hiç gerek yok. Ona de ki elinden ne geliyorsa yap elini ardına koyma. O çocukta aslında o gayriresmi dilekçeyle seni tehdit ediyor. Tehdit suçundan sen de onu dava edersin iş bu kadar basit. O çocuk bu detayı atlıyor. 18 yaşından küçük birisi ebeveyni yanında olmadan dava açamaz.
Arkadaş bu nasıl bir savunma adam istediği şekilde kayıt olur kime ne? Altta yazdığın tehditi konuya katmıyorum. X gidip bir siteye kayıt olsa şifresi falan basit olsa, y de gidip onun hesabını çalsa y nin avukatı "hakim bey çok basit şifre koymuş daha zor şifre koysaymış " diye mi savunacak. Senin biri hesabını çalsa daha zor şifre koysaymışsın dese mantıklı mı adaletli mi

Arkadaş bu nasıl bir savunma adam istediği şekilde kayıt olur kime ne? Altta yazdığın tehditi konuya katmıyorum. X gidip bir siteye kayıt olsa şifresi falan basit olsa, y de gidip onun hesabını çalsa ynin avukatı "hakim bey çok basit şifre koymuş daha zor şifre koysaymış " diye mi savunacak. Senin biri hesabını çalsa daha zor şifre koysaymışsın dese mantıklı mı adaletli mi?

O kişi de güvenliğini sağlamak için uğraşıpta koysaymış. Herkes kendi hesabının güvenliğinden sorumludur. Ben boşuna mı hesaplarımda 2FA açıyorum? Ben boşuna mı authenticator kullanıyorum?
Çocuğun aternos hesabının güvenliği bu resimdeki gibiymiş demek ki.
1658935773013.png

Resim internetten alıntıdır ve linki: https://typelish.com/c/RlMBEAb

O kişi de güvenliğini sağlamak için uğraşıpta koysaymış. Herkes kendi hesabının güvenliğinden sorumludur. Ben boşuna mı hesaplarımda 2FA açıyorum? Ben boşuna mı authenticator kullanıyorum?
Eki Görüntüle 1465660
Resim internetten alıntıdır.
Senin mantıkla bakarsak hırsız giren evin sahibi de suçlu.ev sahibi kapıya zincir vuracaktı o da olmadı elektrikli sistem taktıracaktı. korumamış ki evini .

Eki Görüntüle 1465660
Onları açmadığınızı varsayın biri hesabınızı çaldı suçlu siz misiniz

Çoğu site hesabınızın güvenliğinden siz sorumlusunuz der.
Sizin dediğinizin mantığıyla gidelim. Marketler gibi yerler de de eşyalarınızı orda burda bırakmayın güvenliğinden siz sorumlusunuz der. Bu durumda bir yerde unutulan eşyayı çalan kişi suçsuz oluyor da çaldıran mı suçlu oluyor? Market eşyalarınızın korunmasından ben sorumlu değilim diyor bundan bana suç bulamazsınız diyor sadece.

Hırsızlarda suçsuz o zaman ev sahibi kapıya zincir vuracaktı o da olmadı elektrikli sistem taktıracaktı. korumamış ki evini .

Onları açmadığınızı varsayın biri hesabınızı çaldı suçlu siz misiniz
Bakın ben yapanı suçlu değildir demiyorum. Üç tarafın suç vardır. Bot saldırısını yapan kişi, Aternos firması ve sunucusu çökertilen çocuk. Burada ağırlıklı olarak Aternos'ta. Hesap güvenliğini sağlayamadığı için. Sunucusu çökertilen çocuk ise tehdit suçu yaratıyor bot saldırısını yapan kişiye.
Eğer birisi benim tüm güvenlik önlemlerini aldığım halde hesabımı çalsa ben iki tarafa dava açardım. Hem siteye hem de hesabımı çalan kişiyi dava ederdim. Tüm güvenlikten kastım nedir. Kendi şahsi yüksek güvenlik önlemini aldığım mail hesabımı kullanmak, hesap oluştururken zor bir şifre kullanmak, 2FA kullanmak ve Authenticator kullanmak. Eğer bunları hesabımı çalan kişi atlatabiliyorsa suç burada benim değildir. Ben gerekenleri yapmış bulunurum. Burada suç sitenin olur. Umarım anlatabilmişimdir.

Eki Görüntüle 1465660
HIRSIZIN HiÇ Mi SUÇU YOK
Bir gün Hoca'nın eşeği çalınmış. Can sıkıntısı içinde durumu komşularına anlatınca her kafadan bir ses çıkmaya başlamış.
Birisi :
- Hocam demiş ne diye ahırın kapısına iyi bir kilit
takmadın sanki?
Bir başkası :
- Evine hırsız giriyor da senin nasıl haberin olmuyor? Anlamadım hoca efendi diye konuşmuş.
Bir diğeri de :
- Hoca demiş, kusura bakma ama eşeğin çalınmasına en büyük sebep yine sensin. Çünkü doğru dürüst bir ahırın bile yok. Nereden baksan dökülüyor.
Hoca kızmış:
- Yahu demiş, iyi, güzel de kabahatin hepsi benim mi? Hırsızın hiç mi suçu yok?..
Nasrettin hoca'nın fıkrasındaki gibi :)

Geri
Yukarı