Sadece kardiyo yapmak mantıklı mı?

Redoness

Decapat
Daha fazla  
18 yaşındayım boy 1.72 kilo 91 spor salonundaki hoca bana program yaptı ama ağırlık çalışma kilo verince yaparsın dedi. Sadece kardiyo yapıyorum 3-4 gündür. Bana mantıksız geldi sizce hocanın dediği gibi mi yapmalıyım?

Hayır. Kesinlikle yanlış. Kardiyo kilo vermede düşünüldüğü kadar büyük bir öneme sahip değil. Kilo vermek istiyorsan kalori açığı bırakıp aralıklı oruç yapacaksın. Başka yolu yok. Kardiyoyla kalori açığı oluşturman imkansız. Ağırlık kaldırmazsan da üstteki arkadaşın dediği gibi sarkıklar oluşur ve bütün vücudun çöker. Şimdikinden daha kötü bir hale dönersin. Kendine 1 yıl ver ve yavaş ama istikrarlı bir şekilde kilo ver. Hem sağlıklı beslenme düzeni oturt hem de spor rutini edin.

Hayır. Kesinlikle yanlış. Kardiyo kilo vermede düşünüldüğü kadar büyük bir öneme sahip değil. Kilo vermek istiyorsan kalori açığı bırakıp aralıklı oruç yapacaksın. Başka yolu yok. Kardiyoyla kalori açığı oluşturman imkansız. Ağırlık kaldırmazsan da üstteki arkadaşın dediği gibi sarkıklar oluşur ve bütün vücudun çöker. Şimdikinden daha kötü bir hale dönersin. Kendine 1 yıl ver ve yavaş ama istikrarlı bir şekilde kilo ver. Hem sağlıklı beslenme düzeni oturt hem de spor rutini edin.
Hatta Akın Saatçi diye bi Youtube kanalı var. Adam önce kas yapmayı tavsiye ediyor. Çünkü kaslanınca metabolizman hızlanıyor. İşini kolaylaştırıyor. Zaten başlarda ikisini beraber götürmek bir müddet mümkün.

Ho
Benim gibi git diyetisyene yazıl 2.5 ay da 15 kg ver. Bir yandan ağırlık çalış zımba gibi ol.
Hocam diyetisyen kaç para alıyor? Tuzlu mu?

Evet mantıksız. Kilo verirken sadece yağların azalmıyor, kas kütlen de azalıyor. Ağırlık çalışmadan sadece kardiyoyla kilo verince kasların da eridiğinden çöküyor vücudun. Neden yağ yakarken bir yandan da kas kütleni arttırmayasın veya olanı korumayasınki? Başlangıç seviyesinde ikisini aynı anda yapmak mümkünken hem de. Salondaki hoca üyelik süreni uzatmaya uğraşıyor herhalde. Kesinlikle ağırlık çalış, bu işin temeli bu. Kardiyo ikinci planda.

Hatta akın saatçi diye bir YouTube kanalı var. Adam önce kas yapmayı tavsiye ediyor. Çünkü kaslanınca metabolizman hızlanıyor. İşini kolaylaştırıyor. Zaten başlarda ikisini beraber götürmek bir müddet mümkün.

Ho.

Hocam diyetisyen kaç para alıyor? Tuzlu mu?

İzmir carrera folkart üyesiyim diyetisyen spor salonunun diyetisyeni ücreti 400 TL bir defa liste çıkarttırdım ve düzenli ölçümlerim yapılıyor. Plan program çok önemli. Kilo vermek için çıkardığı listeyi bugün bıraktım. 107'den 92'ye düştüm. Boyum 1.97.Bugün bir kez daha 400 TL karşılığında diyetisyen desteği paketi satın aldım fakat bu sefer kas için. Yarın listem çıkacak. Ona başlayacağım. Özet olarak profesyonellerden yardım al. Bir arkadaşımla aynı anda başladık. Benim yağ oranım %21'den %10'a düştü fakat arkadaş hep aynı kiloda.

İzmir carrera folkart üyesiyim diyetisyen spor salonunun diyetisyeni ücreti 400 TL bir defa liste çıkarttırdım ve düzenli ölçümlerim yapılıyor. Plan program çok önemli. Kilo vermek için çıkardığı listeyi bugün bıraktım. 107'den 92'ye düştüm. Boyum 1.97.bugün bir kez daha 400 TL karşılığında diyetisyen desteği paketi satın aldım fakat bu sefer kas için i. Yarın listem çıkacak. Ona başlayacağım. Özet olarak profesyonellerden yardım al. Bir arkadaşımla aynı anda başladık. Benim yağ oranım %21'den %10'a düştü fakat arkadaş hep aynı kiloda.
Aylık mı 400?

Yeni konular

Geri
Yukarı