Sadece oyun için Intel vs AMD

AMD'den bahsediyoruz, nesilden nesile fiyat farkı fazla olmuyor. Şu an 1600 ile 3600 arasında bile 500-600TL fark var. Bekleyebiliyorsanız 4.nesili bekleyin, zamanınız yoksa 3800X alın geçin.

Bu yıl bile çıkması zor, 2 aya imkansız gibi bir şey. 3700 ve 3800X arasında o kadarda fark yok. Tomahawk Max + 3700X sistem çok iyi gider, bütçeden de bayağı artar, 2080 Super yaparsınız o artan parayla. 5-10 FPS için Intel değmez.

Bu yıl bile çıkması zor, 2 aya imkansız gibi bir şey. 3700 ve 3800X arasında o kadar da fark yok. Tomahawk Max + 3700X sistem çok iyi gider, bütçeden de bayağı artar, 2080 Super yaparsınız o artan parayla. 5-10 FPS için Intel değmez.

B450 Tomahawk Max ile X570 GAMING Plus arasında 400-500TL fark var yine 2080S yapamıyorum 16K bütcem var sistem 15 tutuyor artan para 1000TL 1500TL ile 2080S e yükseltememki.

Ekipman bütçesini çıkarıp sistem için tam olarak ne kadar bütçeniz olduğunu söyler misiniz? Sığdırmaya çalışıyım.
Direk ekipmanlar ile hesapladım çok ekipmansız haline bakmadım herşey dahil Max 16K ve hazır sistem ve aynı ekipmanlar olması lazım çünkü denedim ve çok hoşuma gitti ekipmanlar.
Katılıyorum tomahawk max 3700x 2080s çok mantıklı.
Maalesef yine bütcemi aşıyor.

Şimdi fark ettim, seçtiğin klavye 1400TL. Ben de bu parçalar 16 bin edemez diyordum. Neyse ekipmandan biraz kısarak şöyle yaptım bir fikir edinebilirsin. Bu arada bu ekran kartına hiçbir şekilde 1080P gitmez. O yüzden 2K 144Hz bir monitör koydum, üstelik IPS panel.
ss208.PNG

Kasa + PSU için henüz bir şey seçmedim, Cooler Master MB511 koyabilirsiniz ancak ben daha kaliteli bir şey öneriyorum, Corsair CX ve Corsair Airflow kasa ve PSU'larına bakabilirsiniz.

Şimdi fark ettim, seçtiğin klavye 1400TL. Ben de bu parçalar 16 bin edemez diyordum. Neyse ekipmandan biraz kısarak şöyle yaptım bir fikir edinebilirsin. Bu arada bu ekran kartına hiçbir şekilde 1080P gitmez. O yüzden 2K 144Hz bir monitör koydum, üstelik IPS panel.
Eki Görüntüle 529586
Kasa + PSU için henüz bir şey seçmedim, bütçeniz varsa farklı bir siteden almanızı öneririm.

Herşeyin aynı yerden olması gerektigini söyledim ama 2K monitör gereksiz her oyunu 1080P de oynuyorum ve aynı ekipmanların olması gerektidigini de söylemiştim ama görmediniz herhalde sorun yok ve CL18 degilde 3200MHz CL 16 daha iyi degil mi? Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı