Sadece oyun için RT kernel kullanılabilecek distro önerisi

Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
okuyorum ben ya
Saçma bir şey yapacağım ve bütün oyunlarımı Linux'a taşıyacağım. Günlük kullanım konusunda saldım çünkü bir sene geçmesine rağmen Windows hala daha rahat geliyor bazı işlerde ve cihaz yönetimi (özellikle batarya) daha iyi fakat geçen hafta denediğim liquiroix kernelle OpenSUSE kullandığımda oyunlarımda devasa artışlar aldım ve dandik oyun kolum da daha iyi çalışıyor.

Sırf oyun atılacak. Steam ve Lutris istiyorum bir de her şey güncel olsun vesair. Sanırım benim derdi Arch based bir şeyler çözecek. Böyle tatlı bir RT kernel ve oyun odaklı bir distro istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Saçma bir şey yapacağım ve bütün oyunlarımı Linux'a taşıyacağım. Günlük kullanım konusunda saldım çünkü bir sene geçmesine rağmen Windows hala daha rahat geliyor bazı işlerde ve cihaz yönetimi (özellikle batarya) daha iyi fakat geçen hafta denediğim liquiroix kernelle OpenSUSE kullandığımda oyunlarımda devasa artışlar aldım ve dandik oyun kolum da daha iyi çalışıyor.

Sırf oyun atılacak. Steam ve Lutris istiyorum bir de her şey güncel olsun vesair. Sanırım benim derdi Arch based bir şeyler çözecek. Böyle tatlı bir RT kernel ve oyun odaklı bir distro istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Holoiso bakabilirsin.

Holoiso bakabilirsin.
Hocam baktım da çok ciciye benziyor bu, zaten zen desteği var taban ise Arch :D

Elle repo ekleyebiliyorsak ve SteamOS kadar kısıtlı değilse tatlıya benziyor hocam. Teşekkür ederim.

En stabil kullanabileceğin OS; Arch, sen de biliyorsun.
Debian o konuda bir tanem ama ben bleeding edge on drugs deneyimi istiyorum bir şey bozulmadan :D

Catchy'nin namını duymuştum, bakacağım sağ olun.

Edit: @erengore neden memnun olmayayım acaba?

Son düzenleme:
Hocam baktım da çok ciciye benziyor bu, zaten zen desteği var taban ise Arch :D

Elle repo ekleyebiliyorsak ve SteamOS kadar kısıtlı değilse tatlıya benziyor hocam. Teşekkür ederim.

Debian o konuda bir tanem ama ben bleeding edge on drugs deneyimi istiyorum bir şey bozulmadan :D

Catchy'nin namını duymuştum, bakacağım sağ olun.

Edit: @erengore neden memnun olmayayım acaba?
Aşırı stabil olmayabiliyor. Biraz incelerseniz profesyonel insanlar değil pek ekip.

Holo'yu kurdum, tatlı bir arkadaşa benziyor, driverlar intel ve realtek donanımlar sağ olsun tam olarak var. Steam arayüzünğn çok tatlı ayarları var hoşuma gitti.
Tomb Raider, CS2, GTA4 ve Starcraft 2 ile değip değmediğini anlayacağım artık.

Şimdiden teşekkürler.
NVIDIA ekran kartin varsa RT kernel kullanamazsin.

NVIDIA ekran kartin varsa RT kernel kullanamazsin.

Intel hocam, Iris Xe. Ne kurabilirim sizce?

@Rona OpenSUSE'a göre saçma bir şekilde FPS düşüşü yaşadım. Zen kernel kurulu. Elimde AUR da olmadığı için hiçbir şey kuramıyorum neredeyse.

Catchy deneyebilirim, endevaour deneyebilirim ya da geri OpenSUSE'a dönebilirim, aklımda olanlar bunlar şu anda. Başka dağıtım ne tavsiye edersiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel hocam, Iris Xe. Ne kurabilirim sizce?

@Rona OpenSUSE'a göre saçma bir şekilde FPS düşüşü yaşadım. Zen kernel kurulu. Elimde AUR da olmadığı için hiçbir şey kuramıyorum neredeyse.

Catchy deneyebilirim, endevaour deneyebilirim ya da geri OpenSUSE'a dönebilirim, aklımda olanlar bunlar şu anda. Başka dağıtım ne tavsiye edersiniz acaba?
Oncelik oyunlarsa OpenSuse iyi diyorlar zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı