Sadece oyun için RT kernel kullanılabilecek distro önerisi

RT kernel performans icin degil ki hatta performansi dusurecektir. Muzik produksiyonu gibi dusuk gecikme gerektiren seyler icin kullaniliyor.
1280x1024de 50-60FPS çalışan oyunu 1920x1080de 60 70FPS yaptı hocam.
Artık suyundan mıdır havasından mıdır bilemeyeceğim de, bi nimeti var.

Hocam peki OpenSUSE tabanlı regataos hakkında bir bilginiz var mı? Eğer oyunculuk noktasında OpenSUSE veya OpenSUSE tabanı iyi ise bir şans vermek isterim.
Ben deneyeyim hocam :D

@Rona hocam komik bir olaycık oldu.

Kurdum, 1 GB FAT32 EFI alanı (/boot/efi üzerine mount edilmiş) kalan diski de BTRFS roota mount yapıp formatladım, format sırasında bana EFI alanı oluşturmuyorsun dedi :D
PCyi yeniden başlattığımda grub geldi, açıldı falan KDE, hesap oluşturucu vesair gelmeden durdu öyle, sadece mouse var. TTY2ye falan geçeyim dedim bi girebilecek miyim diye baktım oluyor geri ana terminale dönemedim sadece diğer sanal terminallere girebiliyorum.

Dedim bunun olacağı yok ben bunu bi hard reset atayım, attım. Yine grub falan, KDE Plasmanın splashscreeni bittikten sonra sistem kendini kapatıyor :D

Uğraşamam dedim iki partisyonu da sildim.
Düz opensuse mu kursam diyorum da daha iyi ne olur bilemiyorum.

@gen2 hocamdan görmüş olmam lazım Clear Linux yazdırıyorum şu anda, bir de ona bakayım.

Son düzenleme:
RT kernel falan kurmadım fakat Clear Linux şu anda çiçek gibi bir deneyim sundu. Her şey ışık hızının azcık altında çalışıyor, ışık hızına getirilmeme sebebi ise aygıtın bildiğimiz evrende bulunmasını sağlamak bana kalırsa. Starcraft 2 üzerinde yaptığım denemelerde medium ayarlarda 1920x1080 çözünürlükte 50-60FPSimi yine aldım, uzun bir deneyim olmadı küçük bir kıyamet yaşandı oyunu kapamak zorunda kaldım 😁 .

Bunlar dışı ışık hızında boot ediyor ve her şey ışık hızında çalışıyor. Intel optimizasyonunun meyvelerini de daha deneyemedim tabi ama Java çalışma ortamımı tekrar oraya geri geçirip biraz daha oyalanmak istiyorum ortamda.

Unutmadan, flatpak olmasa taş kemirirdim, büyük kurtarıcı.

Geri
Yukarı