Sadece T.C. Kimlik numaramı bilen ne yapabilir?

Şu anda bile sistemdeki belli açıklar sayesinde isteyen kişi istediğinin TC kimlik ve Okul / Meslek geçmişini öğrenebiliyor.
Belli açıklar değil o. Herhangi bir sistem görevlisinin örnek olarak bir sigorta çalışanının hesabını elde ederek sadece TC Kimlik değil banka hesaplarına kadar bulabilmeniz mümkün. Sigorta hesapları 1 yıl önce satılıyordu hatta almıştım araç plakasından sahibine, şase numarasına, sahibin telefon numarasına kadar bulabiliyorduk.

Seni korkutmak istemiyorum ama T.C.'ni bulan türeme muhtemelen T.C. İle kalmamıştır. Şunlarda vardır.
- Anne baba T.C. Numara.
- Adres bilgileri.
- Okul, sınıf bilgileri.
- İşyerleri.

T.C. İle bir şey yapılmıyor ama adres ile yapılıyor, numara ile yapılıyor. Burada oluşabilecek en kotu olay annenin ve babanın numarasını bulmasıdır umarım başına gelme.
Evini, adresini, aile bireylerini, akrabalarının telefon numarasını ve seri numaralarını, ailenizin ve bireylerin üstüne olan mülkleri, pasaport no, okulunuzu öğrenebilir. Tabii öyle birine denk geldiğinizi sanmam.

Seni korkutmak istemiyorum ama T.C.'ni bulan türeme muhtemelen T.C. İle kalmamıştır. Şunlarda vardır.
- Anne baba T.C. Numara.
- Adres bilgileri.
- Okul, sınıf bilgileri.
- İşyerleri.

T.C. İle bir şey yapılmıyor ama adres ile yapılıyor, numara ile yapılıyor. Burada oluşabilecek en kotu olay annenin ve babanın numarasını bulmasıdır umarım başına gelmez.

O bulmadı yanlışlıkla kendi ellerimle verdim:(

- Anne baba T.C. Numara.
- Adres bilgileri.
- Okul, sınıf bilgileri.
- İşyerleri.

T.C. İle bir şey yapılmıyor ama adres ile yapılıyor, numara ile yapılıyor. Burada oluşabilecek en kotu olay annenin ve babanın numarasını bulmasıdır umarım başına gelmez.

Numara derken telefon nosu mu? Ve ne yapiliyor.

O bulmadı yanlışlıkla kendi ellerimle verdim
Kendi ellerinle nasıl verdin?
Numara derken telefon nosu mu? Ve ne yapiliyor
Arayıp rahatsız edebilir, başka yerlerde paylaşabilir. Numara değiştirmek kolay da adres değil. Başına bişey geleceğini sanmıyorum eğer çok endişeliysen yetkililerle iletişime geçebilirsin, bir şey olacağından değilde işte.

Kendi ellerinle nasıl verdin?

Arayıp rahatsız edebilir, başka yerlerde paylaşabilir. Numara değiştirmek kolay da adres değil. Başına bişey geleceğini sanmıyorum eğer çok endişeliysen yetkililerle iletişime geçebilirsin, bir şey olacağından değilde işte.
Yetkili derken?? Òrnek verebilir misiniz?

Yetkili derken?? Òrnek verebilir misiniz?
Polis, siber suçlar, cimer vs.
bunlarla iletişime geç gerekeni yaparlar demek isterdim ama hiç bir şey olmuyor maalesef. Yine de deneyebilirsin cimere falan yazmayı.

Geri
Yukarı