Saf Arch mı Manjaro mu?

KS
paralul

paralul

Decipat
Makaleler
2
Yer
openSUSE Tumbleweed
Önerdiğiniz Arch kurulum videosu veya rehberi var mı, wiki aracılığı ile kuran? Tek başıma wiki ile ilerlemek istemiyorum.
Kuruluma geçeceğim. Hangi videodan gitmeliyim? GNOME kuracağım.

Son düzenleme:

YahyaEmir

Picopat
Arch tarafında gram tecrübem bulunmuyor. Ama riski göze alacağım. Deneyelim bakalım, memnun olmazsam buraya dökerim nefretimi :D.

Deneyim her zaman iyidir denemeden olmaz. Benim Arch deneyimimi sormazsan tabii :) Deneyimlendikten sonra çok iyi ama format sırasında kardeşin Flash'ı çıkarınca görürsün amma uğraşmıştım be
🤣

KS
paralul

paralul

Decipat
Makaleler
2
Yer
openSUSE Tumbleweed
Kurulumu gerceklestirdim. Klavye sinirimi bozdu, tarih ayarlari degismiyor. Su 2 olayi da halletsem isim bitti.

Dedim ve sirf bir nvidia surucusu yuzunden sistem coktu. Geri acilmiyor. Gecmis olsuuun. Manjaro yolu gorundu. Hatayla ugrasacak ne mentalim ne psikolojim kaldi. 3 kez bastan kurulum yaptim.

Şuan Manjaro üzerindeyim. Sıkıntı yok gibi.

Son düzenleme:

Flakko

Picopat
Arch Linux'u Archfi script ile kurabilirsiniz. Her şey eksiksiz kuruluyor.

eneskt

Picopat
Makaleler
1
Karşılaştırılabilecek bir şey bile değil bence bu soru. Kesinlikle saf Arch. Manjaro gerçekten başarılı değil. Kurulum için wiki yeterli onun dışında YouTube'da onlarca video var.

Flakko

Picopat
Karşılaştırılabilecek bir şey bile değil bence bu soru. Kesinlikle saf Arch. Manjaro gerçekten başarılı değil. Kurulum için wiki yeterli onun dışında YouTube'da onlarca video var.

Katılıyorum. Manjaro da sürekli ters giden bir şeyler oluyordu benim eski sistemimde. Bazen Boot etmiyordu en basitinden. Saf dağıtımlar her zaman daha iyi. Debian, Arch, Fedora, Gentoo, Solus, OpenSUSE...
Ekleme: Pop! _OS, Ubuntu ve Mint taban olarak tavsiye ettiğim dağıtımlardır. Özellikle Pop! _OS, Ubuntu'dan daha sade, daha hızlı ve daha akıcı.

Arsenik

Centipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Architect üzerinden kurmayacaksan Arch kur diyecektim ama Manjaro kurmuşsun bile.

Yukarı