Çözüldü Sağ altta yer alan sürüm bilgisi nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NyronZ

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASRock A620M-HDV/M.2
İşlemci: Ryzen 5 7500F
Ekran Kartı: Gainward GeForce RTX 4060 Ti Ghost 8GB
RAM: Corsair Vengeance 16GB 5200 Mhz CL40 DDR5
SSD: MLD 1TB M500 NVMe Gen4
PSU: MSI MAG A650BN 650W 80+ Bronze
İşlemci Soğutucu: Deepcool AK400 Zero Dark
Monitör: Philips Evnia 24" 24M1N3200ZA-00
Klavye : Logitech G213
Meslek
Öğrenci
Resim ekte mevcut. "Windows'u Etkinleştir" yazısını kaldırmak için YouTube'dan video izlemiştim fakat bu yazı, alttaki YouTube videosundaki adımları yapınca geldi. Şimdi videoyu izleyip videodakilerin tersini yaparak düzeltmeye çalıştım olmadı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (167).png
    Ekran Görüntüsü (167).png
    57,1 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Regedit'te Computer\HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop dizinine girin, PaintDesktopVersion değerini 0 olarak ayarlayın. Daha sonrasında ise bilgisayarı yeniden başlatın, yazının silindiğini göreceksiniz. :)
Resim ekte mevcut. "Windows'u Etkinleştir" yazısını kaldırmak için YouTube'dan video izlemiştim fakat bu yazı, alttaki YouTube videosundaki adımları yapınca geldi. Şimdi videoyu izleyip videodakilerin tersini yaparak düzeltmeye çalıştım olmadı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Çok rahatsız etmiyorsa bence pek gerek yok bir çok video da ki çözümlerin bazıları riskli olanlar bazıları ise yeniden başlatınca aynı sorunla karşılaşanlarla dolu tamamen kaldırmak cebinizi yakmanıza neden olur.

Filigran, özellikle ön izleme ya da test sürümlerinde işletim sisteminin geliştirilme dalını ve yapı numarasını belirtmek için kullanılır. Bu; Beta kanalı yapıları, Sürüm ön izleme kanalı yapıları ve genel kullanıma sunulan yapılarda varsayılan olarak devre dışıdır. Bunu etkinleştirmek ya da devre dışı bırakmak için aşağıda ki kayıt defteri yoluna gidin ve değeri değiştirin;

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows]
"DisplayVersion"=dword:00000001

Hocam siz muhtemelen Insider programındasınız ve kaldırmak için şöyle bir video görmüştüm:

Regedit'te Computer\HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop dizinine girin, PaintDesktopVersion değerini 0 olarak ayarlayın. Daha sonrasında ise bilgisayarı yeniden başlatın, yazının silindiğini göreceksiniz. :)

Çözüm

Yeniden başlatmaya gerek kalmadan yazı gitti, çok teşekkür ederim. Sorunun asıl çözümü bu oldu.

NOT: O yazının beraberinde Windows'u etkinleştir yazısı da gitti. İlginç 🤔

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı