Saglamlisans.com rezaleti!

SinanE.Z

Picopat
Daha fazla  
Selam!
Geçenlerde yeni bir bilgisayara geçeceğim için lisans alayım dedim. Anakart değişimi olacak onun için kısa süreli olarak eski makineye lisansı girdim. Kontrol edince de farkına vardım ki aldığım Retail lisans oem_dm şeklinde gözüküyor. Şimdi bu durumda desteğe başvurusunuz değil mi? Değiştirsinler diye... Ama işte bende onu yapmama rağmen beni 2 gündür oyalamak la beraber verdikleri cevap bu;

Screenshot_2023-10-24-19-00-19-820_com.brave.browser-edit.jpg

Bende buna karşılık olarak şöyle bir cevapta bulundum;

Screenshot_2023-10-24-19-01-33-652_com.brave.browser-edit.jpg

Amma ve lakin belli oldu ki bunlar bana zorluk çıkaracak. W11 Retail anahtarın da paket açıklamasına minik bir değişiklik ekleyip "tek bilgisayar için geçerlidir" diye bir söz eklenmiş. Şimdi ben buna boşuna mı ek ücret verdim? OEM alır geçerdim. OEM almak istesem neden burayla uğraşayım, neden bunlara bulaşayım? Sizden ricam konuya bir açıklık getirmeniz. Yapabileceklerime kulak verenlerden çok hoşnut olurum. Gerekli cevapları bekliyorum.

Son düzenleme:
Selam!
Geçenlerde yeni bir bilgisayara geçeceğim için lisans alayım dedim. Anakart değişimi olacak onun için kısa süreli olarak eski makineye lisansı girdim. Kontrol edince de farkına vardım ki aldığım Retail lisans oem_dm şeklinde gözüküyor. Şimdi bu durumda desteğe başvurusunuz değil mi? Değiştirsinler diye... Ama işte bende onu yapmama rağmen beni 2 gündür oyalamak la beraber verdikleri cevap bu;

Eki Görüntüle 1988621

Bende buna karşılık olarak şöyle bir cevapta bulundum;

Eki Görüntüle 1988624

Amma ve lakin belli oldu ki bunlar bana zorluk çıkaracak. W11 Retail anahtarın da paket açıklamasına minik bir değişiklik ekleyip "tek bilgisayar için geçerlidir" diye bir söz eklenmiş. Şimdi ben buna boşuna mı ek ücret verdim? OEM alır geçerdim. OEM almak istesem neden burayla uğraşayım, neden bunlara bulaşayım? Sizden ricam konuya bir açıklık getirmeniz. Yapabileceklerime kulak verenlerden çok hoşnut olurum. Gerekli cevapları bekliyorum.

Geçmiş olsun bu gibi sitelerden alışveriş yapmaman gerekiyor orijinal sitesinden al.

Maalesef ama 3-4 bin TL vermekte her yiğidin harcı değil.

Doğru diyorsun dostum ama işte bu gibi durumlarada hazırlıklı olmak lazım yapacak bir şey yok. Bende çoğu lisansımı buradan alıyorum değişiklik vs yapmadım hiç ama tüm lisansları çalışıyor sitenin benim için önemli olan o.

Bu sitenin yanıltıcı olduğu içeriğinden belli. Mesela win 11 anahtarı yok ama var gibi ürün adı var. Hadi var diyelim ücreti fazla. Halbuki 10, 8.1, 8 veya 7 anahtarları göndermekteler.

İade gerçekleştirmek istesem;
Burası sizce mantıklı mı? Yoksa burada da mı aynı nane?

Bu sitenin yanıltıcı olduğu içeriğinden belli. Mesela Windows 11 anahtarı yok ama var gibi ürün adı var. Hadi var diyelim ücreti fazla. Halbuki 10, 8.1, 8 veya 7 anahtarları göndermekteler.

Bildiğim kadarıyla Microsoft artık Windows 10 öncesi olan anahtarları devre dışı bırakacak.

İade gerçekleştirmek istesem;
Burası sizce mantıklı mı? Yoksa burada da mı aynı nane?

Bildiğim kadarıyla Microsoft artık Windows 10 öncesi olan anahtarları devre dışı bırakacak.
Aynı adamın satışlarına bakmak gerek. Win 10 50TL Win 11 150 TL ise var bir hinlik :) Dediğim gibi win 11 anahtarı diye bir anahtar yok. 20-30 TL satan sitelerden almanızı öneririm. Elma almıyoruz sonuçta. Kalite farkı yok.

Aynı adamın satışlarına bakmak gerek. Windows 10 50TL Windows 11 150 TL ise var bir hinlik :) dediğim gibi Windows 11 anahtarı diye bir anahtar yok. 20-30 TL satan sitelerden almanızı öneririm. Elma almıyoruz sonuçta. Kalite farkı yok.

Anahtar kalite farkı yok da başkasının yerel aktif anahtarını kullanmakta sorun.
Showkeyplus sonucu;

IMG_20231024_193548.jpg

Geri
Yukarı