Sağlık bakanı bugün yapacağı açıklamada okulların durumunu anlatacak mı?

Kardeşimin matematik ve yabancı dil hocaları korona olmuş. Hadi biz büyüdük az da olsa yaklaşmamaya çalışıyoruz ya onlar? Ne kadar da dikkat etsen illaki bulaşacak okul kapansın evet ama okul kapanınca maskesiz dışarı çıkmasınlar. Okul açılması hakkında ne düşünüyorsunuz diye haber yapıyorlar arkada çocuklar parkta oynuyor. Sonra vakalar artıyor hop okul kapansın. Bu sene sınavı olanlar var el insaf vakalar azalana kadar okul kapansın haklısınız ama okul öylesine kapanmıyor sağlık için kapanıyor. Yok efendim korona kapma riski var. Arkadaşım madem korkuyorsun tedbirlere uy. Neden okul kapansın deyip sonrada arkadaşlarla 11-12 halı saha maçına gidiyorsun?

Devletin elinde nasıl güç var kardeşim ben anlamıyorum. Benim vücüduma istemediğim bir şeyi hangi hakla sokacaklar. Ben kısıtlamalara da uyarım ama yayılmasını da engellemiyor aşılar.
Aşı olmak istemeyen kesim toplasan %20 etmez. Geri kalan %80'lik kısmın sizin hakkınızı savunacağını düşünmüyorum. Azıcık bürokrasi biliyorsanız bunun kanuna çok kolayca uyarlanabileceğini bilmeniz lazım. Ayrıca cumhurbaşkanı yasaları değiştirip yeni yasa ekleyebiliyor, tıpkı bir oyun gibi. Şimdi siz düşünün, mevcut yasayı mı değiştirir yoksa yeni yasa ile aşı yasasını geçersiz kılar? Türkiye'de yaşıyorsunuz, burada hukuk var fakat sizden yana değil. Emin olun öyle kısıtlamalar getirirler ki olmak zorunda kalırsınız. Ayrıca şu cümlenizden "Benim vücüduma istemediğim bir şeyi hangi hakla sokacaklar." aşı hakkında bilginiz olmadığını düşünüyorum. PubMed tarzı bilim makaleleri sitelerinden aşı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sizi öyle manipüle etmişler ki aşıdan korkma nedeninizi bile bilmiyorsunuz. Dediğim gibi aşı olmayın. Elbet bir gün seve seve olacaksınız. :")

Aşı olmak istemeyen kesim toplasan %20 etmez. Geri kalan %80'lik kısmın sizin hakkınızı savunacağını düşünmüyorum. Azıcık bürokrasi biliyorsanız bunun kanuna çok kolayca uyarlanabileceğini bilmeniz lazım. Ayrıca cumhurbaşkanı yasaları değiştirip yeni yasa ekleyebiliyor, tıpkı bir oyun gibi. Şimdi siz düşünün, mevcut yasayı mı değiştirir yoksa yeni yasa ile aşı yasasını geçersiz kılar? Türkiye'de yaşıyorsunuz, burada hukuk var fakat sizden yana değil. Emin olun öyle kısıtlamalar getirirler ki olmak zorunda kalırsınız. Ayrıca şu cümlenizden "Benim vücüduma istemediğim bir şeyi hangi hakla sokacaklar." aşı hakkında bilginiz olmadığını düşünüyorum. PubMed tarzı bilim makaleleri sitelerinden aşı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sizi öyle manipüle etmişler ki aşıdan korkma nedeninizi bile bilmiyorsunuz. Dediğim gibi aşı olmayın. Elbet bir gün seve seve olacaksınız. :")
Eyvallah dostum ama ben gidip 10 yaşındaki çocukların laflarına göre hareket etmiyorum. Olmayı istemiyorum bu kadar. Bunu zorunlu hale getirmenin ne anlamı var zaten olmayanlar kısıtlanmıyor mu ? Ben maç kaçırmazken maçlara gitmiyorum daha mesela. Bugüne kadarda hiç virüse kapılmadım yani dikkat ediyorum. Peki olmak istemediğim halde zorunlu kılmaları gibi bir hakkı kendilerinde nasıl görüyorlar bilmiyorum.

Eyvallah dostum ama ben gidip 10 yaşındaki çocukların laflarına göre hareket etmiyorum. Olmayı istemiyorum bu kadar. Bunu zorunlu hale getirmenin ne anlamı var zaten olmayanlar kısıtlanmıyor mu ? Ben maç kaçırmazken maçlara gitmiyorum daha mesela. Bugüne kadarda hiç virüse kapılmadım yani dikkat ediyorum. Peki olmak istemediğim halde zorunlu kılmaları gibi bir hakkı kendilerinde nasıl görüyorlar bilmiyorum.
Şu an yasalar sizden yana, olmamakta özgürsünüz. Türkiye'de yaşıyoruz, umarım yasalar her zaman yanınızda olur. :")

Arkadaşlarım konuşurken gördüm. Doğru mu? Vakalar ile alakalı konuşacakmış haberlerde göremedim. Detaylı anlatır mısınız? Teşekkürler.
Umutlarınızı yüksek tutmayın. Bilinenin aksine toplantı yapmak için açıklamalar yaptı. Büyük umutlar bağlattırdı. Açıklama ise 100 Milyonuncu aşı hayırlı olsun oldu.

Şu aşı konularında sana sürekli denk geliyorum. Anlıyorum korkuyorsun yan etkilerinden fakat emin ol kimse seni öldürmek için veya sakat bırakmak için aşı yapmadı. Aşıyı bulan insanların bunu yapmaları için çok neden var. (kariyer yapmak, isminden söz ettirmek, para kazanmak, hastalığı yenip ünlü birisi olmak) bu nedenleri de düşün. Yanlış anlama ama sende aşı olacaksın çünkü devletin elinde bunu yapacak güç var. Sen istediğin kadar itiraz edip dava açabilirsin veya hakkını savunmaya çalışabilirsin fakat hukuk da onların elinde. Sen yine de aşı olma fakat bil ki bir gün mutlaka olacaksın. Kendi sağlığını veya ailenin, sevdiklerinin sağlığını düşünüyorsan aşı olmalısın. Bizi boş ver, sevdiklerin için aşı ol.

Aşıdan korkmuyorum ama olmayacağım devletin bunu zorunlu yapma hakkı yok istese yapabilir fakat çok tepki ve protestolara yol açar.

Yeni konular

Geri
Yukarı