Sağlık ocağında yaşadığım olay

wontagadra

Hectopat
Selam millet bugün sağlık ocağına iğnemi yaptırmak için gittim. Dışarda sıramızı beklerken bir tane "aha dayıya sor" temalı bir abi geldi. Elinde birkaç tane belge vs. vardı. İşte adama ilaç yazamayacaklarını hastaneye gitmesi gerektiğini söylediler. Adam da hastanede de yazmadıklarını vs. söyledi yanlış hatırlamıyorsam. Adam ilacı almayınca delirdiğini/delireceğini ve bipolar bozukluğu olduğunu psikiyatristten daha önce bu ilaçları aldığını yani psikiyatristin yazdığını vs. söyledi. Adam cebinden çakı bıçak çıkardı etraftaki sıra dağıldı zaten birkaç kişi yakında duruyordu vs. adam etrafı da tehdit etti kendimi keserim buradakileri keserim diye. Şimdi demek istediğim şey şu arkadaşlar etrafta olay olurken dayının biri kamerayı zınk diye çıkardı videoya almaya başladı. Bakın bu tür şeyleri yapmayın ilk başta sizden rica ediyorum. Öncelikle etraftaki yaşlılarımızı teyzelerimizi dayılarımızı uzaklaştırmaya çalışın. Oradaki 35-40 yaşındaki abilerin yapması gerekeni 18 yaşındaki ben yaptım. Polisi aradım geldi falan.(Tabii olay bitmeye yakın😀)
Arkadaşlar demem o ki bu tür olaylarda çevrede izleyen kameraya alıp boş yapan insanları uyarın. Birkaç insanı uzaklaştırdım en önde adamın dibinde ablanın biri durmuş izliyor. Dedim ablacım ölecen gel şuraya. Tabi içimden. Neyse arkadaşlar anlatmak istediğim şuydu bu tür konularda bilinçli olalım. Etraftaki birine Allah vermesin saldırabilirdi. Pisi pisine doktoruna görünmeye gelecek alakası olmayan birisi kurban gidebilirdi belki de. İnsanın gözü dönünce adam da vuruyor, tecavüz de ediyor kendine hakim olamayan kansızlarla dolu etraf. Sizden ricam bu yazıyı okuduktan sonra bir tık dikkatli olmanız. Seviyorum sizleri.☺

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginç değildir benim açımdan. Güzel ülkemde sıradan, hatta sıradanın altında bir olaydır. Konu hakkında yorumumu yapacak olursam bir başkasının kavgasıyla pek uğraşmam açıkçası. Yapılması gereken tek şey vatandaşlık görevini yapıp polisi aramak, bunun dışında yapacağın her şey lehine olmaktan şok aleyhine olabilir.

Bkz ülkede şöyle şeyler yaşanıyor. Sanarsın Teksas...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlginç bir konu ama bıçağı görünce şunu yazmak istedim. Eğer biri bıçak taşıyorsa ve bunu çekmişse ondan kaçın, mümkün mertebe aranıza 10 metre mesafe koyun. Başka her şey bir nebze durdurulabilir ama bıçağı durdurabilecek hiçbir şey görmedim.
Silah ve bomba da durdurulamaz.
Ben de bıçak gördüm mü hızlıca uzaklaşırım ordan.(Daha hiç bana bıçak çekilmedi.😃)

Silah ve bomba da durdurulamaz.
Bahsettiğim savaş alanında değil, normal hayatta bir saldırı altında. Lisenin ilk yılında, okuduğum okulu meslek lisesinden basmaya gelmişlerdi. Kavga edecekleri çocuğu kenara çekmeye çalışırlarken, meslek lisesinden bir tıfıl aradan sıyrıldı kelebeği elemanın kafasına indirdi. Allah'tan biz hemen üstlerine geldik de başka yerine saplamaya zaman kalmadı.

Ben bu kadar kısa sürede, tanımadığı adama bu kadar kinlenecek bir sebep göremiyorum.

Bıçak çekme, silahlı olaylarda gerçekten mümkünse koşun kaçın. Ve eğer böyle olaylarda sizin başınıza gelmemişse ve olayı görüyor vaziyette iseniz kavga çıkmadan polisi aramak daha iyi sonuç verir. Gerçi bizim ülkede genelde bunu yapacaklarına kavgayı film izler gibi izliyorlar. Kapıcılar Kralı isimli filmde ince göndermesi oldu bunun. 😀
Kurtlar Vadisi'nde de Abidin şöyle demişti Deve Tuncay'a: Erkekliğin 10'da 1'ini layıkıyla yaptık, geriye kaldı 9'u. Kaçacağız ağabey. 😀

Hocam ilginçmiş. Bende bir anı anlatmak istiyorum. 2 ay önce kansızlıktan sağlık ocağına gitmiştim. Kansız olmama rağmen kan almışlardı. Ben de sağlık ocağından çıktıktan sonra eczaneye gittim. İlaç alıp çıkarken kafamı kapıya çarpıp yere düştüm. Ölmüşe döndüm adeta. Sonra hemen eczanedeki abiler ayıltıp şekerli su vermişlerdi. Ama gözlerim görmüyordu. Heryer simsiyah. Kör mü oldum dedim ilk. Sonra sağlık ocağına taşıyıp serum takmışlardı. 1 saat orda kalmıştım. Sonra eve gidince birkaç kez daha bayılmıştım. Ama ilaçları aldıktan sonra daha da öyle olmadı. Bayılmayı ölmek sanmak buymuş dedim.

Bıçak çekme, silahlı olaylarda gerçekten mümkünse koşun kaçın. Ve eğer böyle olaylarda sizin başınıza gelmemişse ve olayı görüyor vaziyette iseniz kavga çıkmadan polisi aramak daha iyi sonuç verir. Gerçi bizim ülkede genelde bunu yapacaklarına kavgayı film izler gibi izliyorlar. Kapıcılar Kralı isimli filmde ince göndermesi oldu bunun. 😀
Kurtlar Vadisi'nde de Abidin şöyle demişti Deve Tuncay'a: Erkekliğin 10'da 1'ini layıkıyla yaptık, geriye kaldı 9'u. Kaçacağız ağabey. 😀
Hocam polis gelecekte müdahale edecekte çok uzun sürer.
Hocam ilginçmiş. Bende bir anı anlatmak istiyorum. 2 ay önce kansızlıktan sağlık ocağına gitmiştim. Kansız olmama rağmen kan almışlardı. Ben de sağlık ocağından çıktıktan sonra eczaneye gittim. İlaç alıp çıkarken kafamı kapıya çarpıp yere düştüm. Ölmüşe döndüm adeta. Sonra hemen eczanedeki abiler ayıltıp şekerli su vermişlerdi. Ama gözlerim görmüyordu. Heryer simsiyah. Kör mü oldum dedim ilk. Sonra sağlık ocağına taşıyıp serum takmışlardı. 1 saat orda kalmıştım. Sonra eve gidince birkaç kez daha bayılmıştım. Ama ilaçları aldıktan sonra daha da öyle olmadı. Bayılmayı ölmek sanmak buymuş dedim.
Bayılmak nasıl bir şey?

Yeni konular

Geri
Yukarı