Sağlık sigortamı değiştiremiyorum

Prism

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, 1-2 ay önce sigortalı bir işe başlayıp 2 gün sonra istifamı verip sigortamı vs. iptal ettirmiştim, bunun hakkında mesajda gelmişti. Sonrasında kontrol ettiğimde hala kendi üzerime sağlık sigortası kullandığım yazıyordu e-Devlet'te, kendi üzerime almaya çalışınca "başvuran kişinin müsatahak olmaması gerekir" hatası veriyordu. Bugün baktım hâlâ daha babamın üstüne alamıyorum sigortayı (yaş 19, üniversite okuyorum).
Ne yapmam gerek acaba? Sistem, ben sigortamı iptal ettirip işten çıkmama rağmen neden hâlâ beni sigortalı gösteriyor? Böyle kullanmaya devam edersem GSS borcu çıkma ihtimali var sanırım.

Mevzuyu çözebildin mi? Ben de aynı şeyi yaşıyorum. Bir de sigortanı nasıl sildirdin SGK'ya randevu mu aldın dilekçe mi verdin? Aydınlatabilir misin?

Mevzuyu çözebildin mi? Ben de aynı şeyi yaşıyorum. Bir de sigortanı nasıl sildirdin SGK'ya randevu mu aldın dilekçe mi verdin? Aydınlatabilir misin?
İşinden istifa ettiğin zaman yazdığın dilekçe ile sigortan da otomatik olarak iptal oluyor. Ben işten çıktıktan 3 ay sonra falan kontrol ettiğimde sigortamı babamın üstüne alabilmiştim. Sanırım istifa etsen de 3 ay sigortan kendi adına oluyor bu yüzden sistem izin vermiyor, 3 ay sonrasında sigortamı babamın üzerine yapabilmemi buna bağlıyorum.
Dilersen SGK'yı arayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı