Sağlıklı beslenen biri abur cubur yemeli mi?

tucucorrea

Decapat
Yer
Inter
Merhaba. Hayatımdan şekeri meyve dışında tam anlamıyla kestim. Beyaz şeker almıyorum. Sormak istediğim şey haftada 1 abur cubur yiyebilir miyiz? Abur cubur dediğim abartılı olanlar değil örneğin; Eti Lilalif'in yulaf barları var. Onlar sorun teşkil eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ethem Efe

Insan zamanla alisiyor. Alistiktan sonra da sekerli cay icemiyorsun. Tadi bir tuhaf geliyor bu sefer :)
Bende eskiden sabahliyin 2 kocaman tabak patates kızartması yerdim bol mayonez ketçap ile falan.Artık patates kızartması görünce iğreniyorum desem yeridir.Tabii yine yiyorum ama artık sade bir şekilde asla istemiyorum.

Merhaba. Hayatımdan şekeri meyve dışında tam anlamıyla kestim. Beyaz şeker almıyorum. Sormak istediğim şey haftada 1 abur cubur yiyebilir miyiz? Abur cubur dediğim abartılı olanlar değil örneğin; Eti Lilalif'in yulaf barları var. Onlar sorun teşkil eder mi?

Yemeyin abicim. Hele o yulaf vari ürünler var ya böyle meyveli çikolatalı olan. Onlara katiyyen bulaşmayın. Yediğin paketli bisküvüden farkı yok onun. Onun haricinde glutensiz abur cubur kabul edilebilir. Mesela gong. Gong biçilmiş kaftan.

Şekeri tamamen kesmek doğru değil kaldı ki sporcuymuşsun haftada 1, hadi canın çok çekti 2 kez bozmak zarar vermez. Ben zayıflarken hiç şekerli ürün, meyve falan tüketmeme kararı almıştım ama 2 kere bayılacak noktaya geldim. Kaldı ki tatlı yemeden de duramam. Bir de tatlısız hayat yaşanır mı dostum? En kötü haftada bir sütlü tatlılardan yiyin. Güzel bir kazandibi, tavukgöğsü yanında kahve daha ne olsun...

Şekeri tamamen kesmek doğru değil kaldı ki sporcuymuşsun haftada 1, hadi canın çok çekti 2 kez bozmak zarar vermez. Ben zayıflarken hiç şekerli ürün, meyve falan tüketmeme kararı almıştım ama 2 kere bayılacak noktaya geldim. Kaldı ki tatlı yemeden de duramam. Bir de tatlısız hayat yaşanır mı dostum? En kötü haftada bir sütlü tatlılardan yiyin. Güzel bir kazandibi, tavukgöğsü yanında kahve daha ne olsun...
Kazandibi en sevdiğim şeylerden biri. Çok seviyorum haklısınız onu diyete eklemem gerekiyor.

Meyve tüketmeme kararınla bayılmayı göze almışsın zaten. Günde minimum şeker ihtiyacı 4 gram. Onu bile karşılayamamışsın belliki. O seninle alakalı. Şeker şart mı şart ama 5 gramıda 55 gramıda ayakta tutuyor. Yani tercih şahsa. Günde bir elma( örnek fruktoz şekeri kaynağı) minimum şeker ihtiyacı için ideal olabilir mesela

Ben futbolcu olduğum için günde 3-4 meyve tüketiyorum. @Kısacı hocam bir de pirinç patlağı konusu kafama takıldı. Abur cubur yerine geçmiyor o değil mi?

El yapımı filan olursa hiç geçmez. Ancak gongda palm yağı olduğunu biliyorum. Onun haricinde pirinç ve mısır var içinde. Harici bir katkı yok. Yarı abur cubur diyebilir miyiz?

Geri
Yukarı