Saha dolabı değiştirme

Hattınızda ek vardı veya bakır kablo ekonomik ömrünü tamalamıştır. Priz bağlantısı varsa paslanmıştır. Ankastre tarafında port oksitlenmiştir.

Buraya 10-15 tane ihtimal yazabilirim.

Muhtemelen arıza kaydı açmışsınızdır diye düşünüyorum.

Hattınızda ek vardı veya bakır kablo ekonomik ömrünü tamalamıştır. Priz bağlantısı varsa paslanmıştır. Ankastre tarafında port oksitlenmiştir.

Arıza kaydını biz açamıyoruz diye biliyorum. Müşteri hizmetlerinden birisi açmıştı. Fakat sorunumu tam yazmamış hız düşmesi adı altında konu açmış. Tabii onlarda herhangi bir sorun yok dediler ve arıza kaydını kapattılar. Kısacası müşteri hizmetlerine birilerini göndermelerini söylesem bile internete erişimimi sağlamayan sorunlar dışında veya mevcuz paketimde hız düşmesi sorunu dışında gelen giden yok.

Müşteri hizmetlerinden bu durum hakkında nasıl yardım isteyebilirim? Ne demem gerekiyor?

Arıza kaydı açmak istediğinizi ve özellikle hat zayıflamasının arttığının belirtmesini isteyin.

Bu sefer tekrar ve daha detaylı konuşacağım. Bir ara aradığımda söylemiştim hat zayıflaması 10 ay önceki değerlerime göre yükselmiş diye ve maksimum hız düşüşünden de bahsettim. O zaman açmıştı bir erkek arıza kaydını. Fakat gelen giden olmadan sorun çözüldü diye kapatmışlardı.

Açtığınız arıza kaydı için sorun yok dönüşü yapılırsa, elitt ekip isteyip (50₺ ücreti var ve üzgünüm) bina girişinden ve modem tarafından hızı ölçtürün.

Onun dışında çözüm yolu kalmıyor.

Türk Telekom'un sitesinde görmüştüm fiyatlarını 50 TL sanırım faturaya yansıyor. Fakat şeyler de vardı bazı şeyler yazıyor örneğin ankastre yazısının karşısında 70 TL yazıyordu. Bu fiyatları hangi durumlarda ödüyoruz? Herhangi kablo değişikliğinde falan mı yoksa ankastreye bakarken de mi para istiyorlar?

Ölçüm yerinde hizmete girdiği için 50₺'den fazlasını ödemiyorsunuz diye hatırlıyorum. Yanlış hatırlıyor olabilirim.

Ben bu konuyu müşteri hizmetleri ile konuşurum umarım çözülür çünkü şu anki hızım bana yetmiyor. Hem fazla fiyat ödüyorum hem 4 kişi bağlanıyoruz bir de ben oyunları GeForce Now ile oynuyorum hiç güzel deneyim olmuyor.
Ölçüm yerinde hizmete girdiği için 50₺'den fazlasını ödemiyorsunuz diye hatırlıyorum. Yanlış hatırlıyor olabilirim.

Twitter'dan yazmıştım irtibat numaramı istedi ne arayan oldu ne soran belki yarın ararlar. Biri çünkü twitterdakiler daha ilgili dedi bu yüzden aramadım müşteri hizmetlerini. Ekran görüntülerini de attım fakat şu an arayan yok.

Aklıma bir şey daha geldi. Hani taahhüt bittiğinde interneti kesecekler ya ben aynı portta mı kalacağım yani internet olmasa bile o portta mı olacağım? Yoksa başka ISS'den internet aldığımda başka porta mı geçirecekler?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı