Saha dolabına 5 metre mesafeye rağmen düşük hız almak

LLeg0shi

Hectopat
Direkt konuya gireceğim. Saha dolabına mesafem 5 metre olmasına rağmen çok düşük hız alıyorum. Bunu TurkNet'e söylediğimizde bize şu cevabı verdiler:
Telekom yetkilileri "Site içerisinde bloklar arası bakır kablo mesafesi bulunmakta olup müşterimizin alabileceği Max. Hız 40-50 MB civarıdır.” bilgisini tarafımıza ilettiler.
İyi günler dilerim.
Site içerisindeki kabloları Türk Telekom'a başvursak değiştirirler mi veya başka kablo yok mudur? Ben 5 metre avantajı mı kullanamayacak mıyım?

Standard.
İTÜ g.993.2 (VDSL2)
Line status.
Showtime.
Mode.
VDSL2 cpe.
VDSL profile.
17a.
Connection Speed.
47579 kbit/s 8188 kbit/s
Attainable Speed.
65015 kbit/s 35768 kbit/s
Noise margin.
8.6 dB 14.4 dB.
Signal Power Level.
14.6 dbm 9.2 dbm.
Signal attenuation.
3.4 dB 5.8 dB.

Adresinizde Alabileceğiniz Maksimum Hız
100 Mbps.
Santral/Saha Dolabı Tahmini Mesafe
5 metre.
Port Durumu
Port var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom Müdürlüğü'ne dilekçe verebilirsiniz. Sağlayıcı firma, 50 Mbps demiş. Sonuçta altyapı Türk Telekom'a ait.

Direkt konuya gireceğim. Saha dolabına mesafem 5 metre olmasına rağmen çok düşük hız alıyorum. Bunu TurkNet'e söylediğimizde bize şu cevabı verdiler:
Telekom yetkilileri "Site içerisinde bloklar arası bakır kablo mesafesi bulunmakta olup müşterimizin alabileceği Max. Hız 40-50 MB civarıdır.” bilgisini tarafımıza ilettiler.
İyi günler dilerim.
Site içerisindeki kabloları Türk Telekom'a başvursak değiştirirler mi veya başka kablo yok mudur? Ben 5 metre avantajı mı kullanamayacak mıyım?

Standard.
İTÜ g.993.2 (VDSL2)
Line status.
Showtime.
Mode.
VDSL2 cpe.
VDSL profile.
17a.
Connection Speed.
47579 kbit/s 8188 kbit/s
Attainable Speed.
65015 kbit/s 35768 kbit/s
Noise margin.
8.6 dB 14.4 dB.
Signal Power Level.
14.6 dbm 9.2 dbm.
Signal attenuation.
3.4 dB 5.8 dB.

Adresinizde Alabileceğiniz Maksimum Hız
100 Mbps.
Santral/Saha Dolabı Tahmini Mesafe
5 metre.
Port Durumu
Port var.
5 metre iyi bir değer ancak. Dolap yoğunluğu çok önemli bir etken. Eğer dolap yoğunluğu artarsa tüm kullanıcıların hızları yavaş yavaş düşer. Sinyal zayıflaman biraz var. İç tesisat kaynaklı gibi duruyor. Ancak iç tesisat değişimi sonrası pek fazla bir değişim beklemeyin. Çünkü dolap yoğunluğu kaynaklı olduğu gözle görülüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı