Sahaf mı, yoksa kitapçı mı?

Kitapları nerden alıyorsunuz?

• Yeni kitap (dükkan veya internetten)

Oy: 13 54,2%
  • Eski kitap (sahaf dükkan veya sahaf internetten)

Oy: 11 45,8%

• Oy verenlerin toplamı
    24

Morruk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Şişli
Genelde insanların kitaplara çok büyük paralar ödediklerini görüyorum ve sahaf gibi bir alternatif varken, neden hala gidip yeni kitap alıyorlar anlamıyorum. Ben eski basım kitap koleksiyonu da yaptığım için bugüne kadar hep sahaftan aldım ve her seferinde o kitapların yenileri ile fiyat karşılaştırması yaptım. Her seferinde, en az 1/3 daha ucuza aldığımı gördüm. Sahafları gezin, internet üzerinden sahaflar yerine direkt dükkanlarına gidin, yarı fiyatına alın. Aynı paraya daha çok kitap alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kişisel bir tercihtir. Kitap kokusu gibisi yok. Ama orada bir ayrım başlıyor işte. Eski kitap kokusu mu, yeni kitap kokusu mu?

Ben de eski püskü eşyaları seven bir insanımdır fakat bir eşya alırken asla ikinci el almam. O eşyayı ilk ben kullanmalıyım. Bir eşyayı ben eskitmişsem kullanabilirm ancak. Ama kütüphaneye gittiğimde o eski saman kağıt baskı olan kitaplara bayılırım. Okumadan geçmem.

Kitaplara fazla para vermek istemeyen ve antika seven insanlar için güzel bir tavsiye.

Beyazıt Sahafçılar Çarşısı'nı bilmeyen yoktur sanırım. :D

Bu kişisel bir tercihtir. Kitap kokusu gibisi yok. Ama orada bir ayrım başlıyor işte. Eski kitap kokusu mu, yeni kitap kokusu mu?

Ben de eski püskü eşyaları seven bir insanımdır fakat bir eşya alırken asla ikinci el almam. O eşyayı ilk ben kullanmalıyım. Bir eşyayı ben eskitmişsem kullanabilirm ancak. Ama kütüphaneye gittiğimde o eski saman kağıt baskı olan kitaplara bayılırım. Okumadan geçmem.

Kitaplara fazla para vermek istemeyen ve antika seven insanlar için güzel bir tavsiye.

Beyazıt Sahafçılar Çarşısı'nı bilmeyen yoktur sanırım. :D

Normalde bende öyleyim, asla ikinci el almam vs. Ama kitap konusunda böyle değilim. Zira 60 basımı kitabı hiç kullanılmamış (okunmamış) olarak almak mümkün değil. Öte yandan çoğu zaman 60-70 senelik kitaplarda, hiçbir hasar olmayabiliyor. Arka kısmında bükülme izi bile olmuyor.

Ben baskasinin kitabini almak istemem. Temiz ve sadece benim olmali. Ayrica kitap kokusu sevsem de dijital olarak bir suru kitabi tasimayi tercih ederim. Ben online platformlardan dijital olarak satin aliyorum, tum elektronik cihazlarimda da okuyorum.

Farketmez benim için, istediğim kitap nerede varsa, yeni ya da ikinci el. Zamanında kitap arkadaşlığıda yaptım. Kitaplarımızı okudukça değiştirirdik. Evde yer kalmadı, çatıya 6 koli koydum. Streçledim hepsini. Bir o kadarda sahaflara ve kütüphanelere bağışladım. Aslolan içindeki hazinedir.

Farketmez benim için, istediğim kitap nerede varsa, yeni ya da ikinci el. Zamanında kitap arkadaşlığıda yaptım. Kitaplarımızı okudukça değiştirirdik. Evde yer kalmadı, çatıya 6 koli koydum. Streçledim hepsini. Bir o kadarda sahaflara ve kütüphanelere bağışladım. Aslolan içindeki hazinedir.

Ben bir odanın bir duvarını komple kitaplık yaptım. keresteciden kendim aldım tahtaları. onun dışında diğer duvarlarda da kitaplıklar var ve hepsi full doldu. tabiki %70i eski basım kitaplar. daha kapsamlı, komple duvarları saran bir kitaplık yapma fikrim var ama diğer evimdeyim, seyrek gidiyorum oraya.

Ben bir odanın bir duvarını komple kitaplık yaptım. keresteciden kendim aldım tahtaları. onun dışında diğer duvarlarda da kitaplıklar var ve hepsi full doldu. tabiki %70i eski basım kitaplar. daha kapsamlı, komple duvarları saran bir kitaplık yapma fikrim var ama diğer evimdeyim, seyrek gidiyorum oraya.

Çok güzel olmuştur. Ben de kendi evime geçtiğim de yapacağım böyle. Yer kalmadı evde, bir de her yer vitrin, kaldıramıyoruz :)

Temizlik konusunda biraz takıntılıyım o yüzden mümkün olduğu kadar sıfır almayı tercih ediyorum. Önceki sahibinin parmağını yalayıp sayfaları değiştirmiş olabileceğini düşünmek bile rahatsız ediyor takıntılı olduğum için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı