Sahibinden alıcı önceden parayı gönderdi

Sen bir kart satıyorsun ve adama belli ki IBAN vermişsin, adam da parayı göndermiş ürünü satın almak maksadıyla. Ürünü eğer ki göndermezsen doğal olarak sen haksız oluyorsun ve davalık oluyorsunuz. Yani adama gökten senin IBAN numaran inip gönderiliyor kısaca...

İade hakkı da sadece mal eğer ayıplı mal ise 1 yıllık süresi var. Adam 11. ay gelse bu mal ayıplı dese gene parasını iade etmek zorundasın.

Dolandırırsan 2 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası alabilirsin. Ve yüz kızartıcı suç nedeniyle bırak bulaşıkçılık yapmayı sokakta pilav bile satamazsın.

Aynısını yakında ben de yapacağım galiba. Param Güvende ve GET sistemlerine güvenmediğim için böyle yönteme başvuracağım. Ha, adam benim dolandıracağımı düşüneceği için sıkıntı çıkabilir ama yüz yüze vermedikçe ben de onlara güvenemem.

Aynısını yakında ben de yapacağım galiba. Param Güvende ve GET sistemlerine güvenmediğim için böyle yönteme başvuracağım. Ha, adam benim dolandıracağımı düşüneceği için sıkıntı çıkabilir ama yüz yüze vermedikçe ben de onlara güvenemem.
GET sistemi zaten çöp bir sistem. Maddeleri okuyunca hani GET ile satış yapacak adam gerçekten ya enayidir ya da köklü kurumsal bir şirket olarak düşünüyorsunuz.

Geri
Yukarı