Sahibinden alıcısı, laptopu aldıktan sonra tehdit ediyor

ahmet390

Centipat
Daha fazla  
Selam, ben Param Güvende ile laptop sattım fakat adam laptopu aldıktan sonra ekranı kırık mıydı dedi, bende evet ufak bir çatlak var dedim. Bana laptopun fiyatının yarısı kadar indirim uygulamazsa iade edeceğini söyledi, zaten çok uygun fiyattı ve açıklamada da bir sürü sorununun olduğunu belirtmişti. Sonra iade etti ve dedi ki kargoluyorum oraya bende dedim iyi tamam ne yapayım yarı fiyatına olsun. Şimdi para hesabıma geldi ve şimdi de çeyrek fiyatına örnek: 1.000TL ise 250TL istiyor. Ve bende yarı fiyatını hesabına verecektim ama bu son dediğinden sonra vazgeçtim. Beni polise vs. vermekle tehdit ediyor. Artık çok geç iade de alamam. O mu haklı ben mi? Yani polise falan verse dava açsa kazanır mı?

İade süresi verilmiş beğenmezse diye, iade etseydi o vakit. İlan açıklamasında ekran ile ilgili kırık yazıyorsa problem yaşamazsınız.

Çok eksik anlatmışsınız, pek bir şey anlaşılmıyor yazdığınız paragraftan. Ürünün açıklamasına "Ekranı kırık" diye özellikle belirttiyseniz hiç bir şey olmaz. Alan kişi aldığı zaman açıklamayı okumuş ve ürünün durumundan haberdar olarak sayılır. Eğer açıklamaya belirtmediyseniz ekran durumunu, alıcı haklı.

Oynak bir hikaye yazmışsınız. Açıklamada aletin sıkıntılarını saydığınızı söylemişsiniz ama ekranıın çatlak olduğunu söylememişsiniz.

Sonunda eğer beğenmediyse geri iade edebilirdi, siz niye parayı yarıya indirdiniz? Satış yapıp da adam parayı verdikten sonra nasıl yarıya indirdiniz ki zaten, adamın tam ödemeyi yapmış olması gerekir aleti alabilmek için.

Naaptınız abi siz?

Açıklamaya laptopun bütün sorunlarını yazmışsanız, alan kişinin şikayet etme hakkı bulunmaması gerekiyor.
Sorunu oldugunu soylemis ama ekranin kirik oldugunu belirtmis olmayabilir, ki mesaja bakilirsa kirik oldugunu acikca yazmamis gibi geldi bana. Tabii alicinin da boyle durumda detayli bilgi almasi lazimdi. Ilginc bir olay.

Sorunu olduğunu söylemiş ama ekranın kırık olduğunu belirtmiş olmayabilir, ki mesaja bakılırsa kırık olduğunu açıkça yazmamis gibi geldi bana. Tabii alıcının da boyle durumda detaylı bilgi alması lazımdı. İlginç bir olay.
Ekranın kırık olduğunu belirtmiş olduğunu düşünmekteyim (gerçekten biraz garip anlatılmış). Belirtmemişse daha da garip olaya dönüyor.

Geri
Yukarı