sahibinden.com Param Güvende açık olduğu halde dolandırılmak mümkün müdür?

Tam olarak açıklar mısınız dolandırılma ihtimali neden var.
Satıcı hasarlı ürün yollayıp kargoda kırılmıştır geri almam işini kargoyla çöz, geri alırsam da ibana 1000 lira atarsın öyle geri alırım diyor. Bir arkadaşımın başına geleni söylüyorum. Eminim farklı yöntemler de vardır. İki tarafın anlaşmazlığına sahibinden.com müdahale etmiyor. Kendi aranızda çözün diyor.

Satıcı hasarlı ürün yollayıp kargoda kırılmıştır geri almam işini kargoyla çöz, geri alırsam da ibana 1000 lira atarsın öyle geri alırım diyor. Bir arkadaşımın başına geleni söylüyorum. Eminim farklı yöntemler de vardır. İki tarafın anlaşmazlığına sahibinden.com müdahale etmiyor. Kendi aranızda çözün diyor.

Geri almama gibi bir şey de mi var?

Hocam iade edilince direkt olarak iade olmuyor mu? Ben, sahibinden bir kargo kodu veriyor biz ürünü kargolayıp aldığımız satıyıca gönderiyoruz diye biliyordum.

Geri almama gibi bir şey de mi var?
Sahibinden üzerinden iade talebi oluşturunca karşı tarafın onayına gerek kalmadan gönderebiliyorsun ama satıcının iadeye itiraz etme hakkı var. Satıcı itiraz ettiği zaman sahibinden.com alım satım işlemini inceleyip bir karar verene kadar iade onay sürecini uzatıyor. Bu süreç uzamaya gittiğinde alıcının gözünü korkutup parasını alıyorlar. Olayın üzerinden birkaç sene geçti, hala böyle bir uygulama var mı bilmiyorum ama o zamanlar bu konuyu araştırdığımda şikayet sitelerinde falan bu şekilde mağdur edilen çok kişi görmüştüm.
İade gönderilen ürün ile ilgili herhangi bir şikayetiniz varsa, ürünü teslim aldıktan sonra 24 saat içinde sahibinden.com'a şikayet bildiriminde bulunmanız gerekmektedir. İşleminiz incelenerek size bilgi verilecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı