sahibinden.com Param Güvende nasıl çalışır?

Windows Adam

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Param Güvende'nin mantığı ne? Bunu tam olarak birisi açıklayabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen ürünü alırsın, ürünü aldığını ve düzgün çalıştığını onaylayana kadar yolladığın para Sahibinden'de kalır. Onaylayınca ise para karşı tarafa geçer. Ben böyle biliyorum.

Biz seninle alışveriş yapacağız. Ortak bir tane arkadaşımız var. Ben parayı ortak arkadaşımıza veriyorum. Sen bana ürünü veriyorsun. Ürün senin anlattığın gibiyse ortak arkadaşımız parayı sana veriyor. Ha eğer ürün anlattığın gibi değilse ben ürünü sana geri gönderiyorum. Ortak arkadaşımız da bana parayı geri veriyor.

Onaylamazsam ne olur peki?
Yanlış hatırlamıyorsam 3 gün civarı süre veriyor eğer onaylamazsanız 3 gün içinde onayladınız sayıyor. Eğer ürün bozuk gelirse de kargo kodu veriyor o kod ile bedava kargo kullanıp geri yolluyorsunuz.

Aklıma bir şey daha takıldı ben parayı ürünü gönderdikten sonra mı geri alabilirim yoksa ürünü göndermeden önce de alabilir miyim?

Param Güvende'nin mantığı ne? Bunu tam olarak birisi açıklayabilir mi acaba?
Satış yaparken kesinlikle önermiyorum ama ürün alırken kullanabilirsin sen şimdi bir ürün satın alacaksın param güvende ile satın aldın satıcının kargoya vermesi için 3 gün süresi oluyor kargoya verdi sana ürün ulaştı ürünü 24 saat boyunca deneyebilirsin ürün hoşuna giderse onaylarsın bu sırada verdiğin para sahibinden tarafından korunur sen onayladığında para karşıya geçer onaylamaz isen 24 saat sonunda otomatik olarak onaylanır ve para karşı tarafa geçer iade işlemleri içinde sahibinden sana bir kod verir 24 saat içinde o kod ile kargoya ürünü verirsin satarken önermiyorum çünkü müşteri ürünü bozduktan sonra iade ederse sahibinden bunlarla uğraşmaz sonra davalarla uğraşırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı